Aktualności

Pomorska policja kupuje nowe radiowozy. 100 tys. zł dołoży samorząd województwa

Podpisanie porozumienia pomiedzy Samorządem Województwa Pomorskiego a Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku
Podpisanie porozumienia pomiędzy samorządem województwa pomorskiego a Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku. Fot. Aleksander Olszak

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku kupi trzy auta. Porozumienie w sprawie dofinasowania zostało podpisane przez marszałków Mieczysława Struka i Ryszarda Świlskiego oraz insp. Jarosława Rzymkowskiego, komendanta wojewódzkiego policji, 8 maja 2018 r.

 

Dwa auta będą w kolorze niebiesko-srebrnym, jedno – nieoznakowane. Policja ma je mieć jesienią.

 

Nowe radiowozy

Podpisane porozumienie jest elementem współpracy samorządu województwa pomorskiego z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku – Zdaję sobie sprawę, że 100 tys. zł to niezbyt wiele. Jednak bezpieczeństwo to wspólna sprawa, a każda kwota przekazana służbom mundurowym jest ważna – powiedział Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Komenda wojewódzka policji kupi samochody w ramach połączonych środków budżetowych i samorządowych. –  Bardzo cieszy mnie to wsparcie. Te samorządowe pieniądze, wraz z naszymi środkami pozwolą na zakup trzech pojazdów. Jeden nie będzie posiadać oznaczeń policyjnych, a dwa będą w srebrno-niebieskich barwach – poinformował insp. Jarosław Rzymkowski, komendant wojewódzki policji w Gdańsku. W tej chwili opracowywana jest dokumentacja do przetargu. Nowe pojazdy pojawią się na Pomorzu jeszcze jesienią.

 

Długoletnia współpraca

Samorząd województwa pomorskiego już od prawie 10 lat współpracuje z KWP w Gdańsku. – Przez ten czas przekazaliśmy policjantom już około 1,5 mln zł. – poinformował Mieczysław Struk. Te pieniądze zostały wydane na modernizację budynków policji oraz zakup paliwa do radiowozów. – Za 300 tys zł. zakupiliśmy również specjalistyczną aparaturę diagnostyczną. Służy ona w laboratorium kryminalistycznym w Gdańsku – podsumował marszałek.  

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka