Aktualności

Pomogą chorym na raka w Kościerzynie. Powstała nowa fundacja, która kupi sprzęt i przeszkoli lekarzy

dr hab. Wojciech Makarewicz. Fot. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie
dr hab. Wojciech Makarewicz. Fot. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

Dr hab. Wojciech Makarewicz, lekarz kierujący Oddziałem Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, powołał fundację Nie dla raka. Jej celem jest niesienie pomocy osobom z chorobami nowotworowymi.

 

Fundacja Nie dla raka powstała w sierpniu 2017 r.

– Postanowiłem pomóc oddziałowi, z którym związałem swoją zawodową przyszłość – mówi fundator dr hab. Wojciech Makarewicz. – Widzę, jak wielu pacjentom pomagamy, jak bardzo zaangażowany jest zespół, z którym pracuję. Zdiagnozowanie choroby nowotworowej to niestety przełom. Człowiek przedefiniowuje całe swoje życie, strach staje się codziennym towarzyszem. Pacjenci onkologiczni są bardzo zogniskowani na swojej chorobie, podejmują z nią walkę, a my ich w tym wspieramy. Współczesna onkologia daje pełne możliwości wyleczenia pacjentów, diagnostyka jest coraz szybsza. Chcę, aby nasz oddział również wyglądem i atmosferą wspierał chorych – dodaje Makarewicz.

 

Jak pomogą?

Celem fundacji jest wspieranie rozwoju i niesienie pomocy dla Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Organizacja wesprze finansowo zakupy sprzętu dla oddziału. Udzieli pomocy przy wdrażaniu nowoczesnych technik leczniczych, szkoleniu lekarzy i pielęgniarek. Będzie też promować zachowania prozdrowotne, kształtować postawę odpowiedzialności i troski o własne zdrowie oraz wrażliwości na najwcześniejsze objawy choroby nowotworowej.

 

Do pierwszego zarządu zostali powołani:

  • prezes – dr hab. n. med. Wojciech Makarewicz
  • wiceprezes – dr n. med. Roman Marczewski
  • członek zarządu – dr n. med. Leszek Zwolakiewicz
view szablon artykułu