Aktualności

Po raz pierwszy w Miastku. Dołącz do uczestników 57. Harpaganu

Dwie uśmiechnięte kobiety stoją koło roweru
Fot. materiał prasowy organizatora

Jeździsz na rowerze, a może maszerujesz? To rajd dla ciebie. Zapisz się i wystartuj. Każdy znajdzie dla siebie dystans. Wydarzenie rozpocznie się 12 i potrwa do 14 kwietnia 2019 r.

 

57. Harpagan będzie w Miastku i okolicach.

 

 O rajdzie

Ekstremalny rajd na orientację Harpagan to największa impreza na orientację w Polsce. Dwa razy w roku, wiosną i jesienią gromadzi ponad 1,2 tys. uczestników, a jej baza jest zawsze zlokalizowana  w województwie pomorskim.

Orientacja jest dobrym sposobem spędzenia wolnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi, gdyż łączy aktywność fizyczną i umysłową, w pięknych okolicznościach przyrody.

Wybór Miastka na miejsce bazy jest nieprzypadkowy, bo dostępność lasów daje uczestnikom szansę przeżycia wyjątkowej przygody. Liczby mówią same za siebie. Lesistość w tym regionie wynosi niemal 50 proc. Uczestnicy będą mieli okazję spędzić czas wśród pięknych siedlisk leśnych, z dala od zgiełku miast.

 

Na czym polega?

Uczestnicy przemierzają trasy korzystając z otrzymanych na starcie kolorowych map, na których zaznaczone są tzw. punkty kontrolne. Mogą to być zarówno elementy topograficzne (skrzyżowanie, górka, jezioro), jak i krajoznawcze (pomniki przyrody ożywionej i nieożywionej, punkty widokowe, inne ciekawe miejsca). Po odnalezieniu takiego punktu w terenie, dokonywane jest jego potwierdzenie, poprzez zbliżenie chipa elektronicznego do stacji stojącej przy punkcie (chipa można wypożyczyć w bazie rajdu). W zależności od chęci i możliwości, pamiętając o limicie czasowym obowiązującym na danej trasie, uczestnik następnie zmierza do mety. Kompas się przyda, ale można sobie poradzić bez niego.

W piątkowy wieczór (12 kwietnia) z placu startowego wyruszają trasy: piesze 100 km, 50 km oraz mieszana 150 km. W sobotę rano (13 kwietnia) – rowerowe: 20, 50, 100 i 200 km i pozostałe piesze: 10, 25 oraz 50 km.  Oficjalne zakończenie odbywa się godzinę po zamknięciu limitu czasowego najdłuższej trasy pieszej, o godz. 22.00. Następuje wtedy uhonorowanie najlepszych pamiątkowymi certyfikatami i medalami, a także losowanie cennych nagród wśród wszystkich obecnych uczestników rRajdu.

 

57. Harpagan – ekstremalny rajd na orientację

  • 12-14 kwietnia 2019 r.
  • Miastko

Zobacz: Harpagan

Harpagan_plakat

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości