Aktualności

Plebiscyt Mistrzowie Smaku rozstrzygnięty. Wielka gala w Filharmonii Bałtyckiej [WYNIKI]

Gala Mistrzowie Smaku
Gala Mistrzowie Smaku. Fot. Piotr Hukało

Najlepszych kucharzy i kelnerów oraz restauracje i cukiernie na Pomorzu wybierali czytelnicy Dziennika Bałtyckiego.

 

Organizowany przez Dziennik Bałtycki konkurs Mistrzowie Smaku odbywał się pod patronatem marszałka województwa pomorskiego. Uroczysta gala i wręczenie laurów zwycięzcom odbyła się 16 października w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. 

 

Nagradzamy pomorskie smaki

– Chcemy podkreślić, że pomorskie smaki są wizytówką naszego regionu. Nagradzamy osoby, które w tym uczestniczą – powiedział na otwarcie gali Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Plebiscyt miał dwa etapy, powiatowy i wojewódzki. Można było głosować w pięciu kategoriach: najlepszy kucharz, najlepszy kelner, oraz najlepsza restauracja, kawiarnia i cukiernia oraz najlepsza piekarnia. W plebiscycie oddano blisko 37 tysięcy głosów. – Widzimy, że to właśnie dobra kuchnia i produkty regionalne są tym, co przyciąga na Pomorze turystów – dodał Marszałek.

 

Kto został wyróżniony?

W kategorii restauracja roku pierwsze miejsce zajęła restauracja Chef Food & Friends. Z kolei tytuł kucharza roku powędrował do Pawła Godlewskiego z Helu. Pełne wyniki konkursu na stronach Dziennika Bałtyckiego. 28 października 2017 r. ukaże się również specjalny dodatek do gazety poświęcony plebiscytowi i jego laureatom.

view szablon artykułu