Aktualności

Pieniądze na wsparcie bezrobotnych. Ponad 2,7 mln zł otrzymają powiaty malborski i sztumski

Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu aktywizacji zawodowe
Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu aktywizacji zawodowe. Fot. Aleksander Olszak

Dzięki unijnemu dofinansowaniu bezrobotni z Żuław i Powiśla będą mieli zorganizowane szkolenia i warsztaty. Zwiększy szanse na znalezienie pracy. Ze wsparcia skorzysta 320 mieszkańców.

 

Umowę o dofinansowanie projektu 27 listopada 2019 r. podpisali marszałkowie województwa pomorskiego Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski oraz samorządowcy z powiatów sztumskiego i malborskiego.   

 

Aktywizacja zawodowa

Głównym celem realizowanego w powiatach malborskim i sztumskim programu aktywizacji zawodowej jest zwiększenie szans na zatrudnienie osób bezrobotnych. – Na Pomorzu mamy rekordowo niskie bezrobocie, ale są osoby, które z powodów życiowych lub osobistych długotrwale nie mają pracy. To właśnie im chcemy pomóc – zaznaczył Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Udział w projekcie mogą wziąć między innymi znajdujące się w trudnej sytuacji na rynku pracy. Chodzi o kobiety w wieku ok. 50 lat i osoby długotrwale bezrobotne oraz niepełnosprawne. Łącznie  projekt skierowany jest do 320 mieszkańców.

 

Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu aktywizacji zawodowej. Fot. Aleksander Olszak

 

Dla nich przygotowane zostaną Indywidualne Plany Działania. Zorganizowane zostaną giełdy pracy i spotkania z potencjalnym i pracodawcami. Asystenci poprowadzą szkolenia zawodowe oraz warsztaty dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika. – Dziękuję samorządom, że podejmują się tych, nie ma co ukrywać, trudnych projektów – podkreślił marszałek. Wartość projektu to ok. 2,8 mln zł, a dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniesie ok. 2,7 mln zł.  

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka