Aktualności

Pełne kontrastów historie widziane oczami dzieci. W Baszcie Czarownic poznaj prace młodych artystów

Praca dziecka
Fot. źródło: https://bgsw.pl/

O tym, jak mali mieszkańcy Słupska postrzegają świat będzie można się przekonać już we wtorek, 7 stycznia 2020 r. podczas wernisażu wystawy Podwórko sztuki.

 

W warsztatach i wystawie wzięli udział młodzi mieszkańcy Słupska: Alan Chrobot, Róża Chrobot, Hanna Cybula, Natalia Jach, Natalia Kamińska, Kesja Madej, Maja Malinowska, Hanna Markowicz, Piotr Mielewczyk, Maja Mydło oraz Maja Nowocińska. Warsztaty prowadziła i kuratorką wystawy jest Małgorzata Różańska

 

Historia miejsca i wystawy

Baszta Czarownic jest niezwykłym miejscem na mapie Słupska. Przesiąknięta tajemnicą nosi w sobie historie kobiet posądzanych o czary. Niezwykła jest też ta wystawa, która opowiada historie pełne przeciwieństw – dzieciństwa i dorosłości, rzeczywistości i marzeń, radości i smutku, beztroski i trosk – najzwyczajniej codzienności.

To wystawa stworzona przez dzieci, ale z myślą również o dorosłych. Pełna pytań, na które odpowiedzi każdy będzie musiał znaleźć sam. Poprzez poruszane tematy bliskie każdemu człowiekowi, dedykowana jest wszystkim – małym i dużym. Chodzi o to, aby każdy wkroczył w świat dziecka, przeniósł się do wspomnień, przeszedł przez teraźniejszość i sięgnął do marzeń i przyszłości. Poszczególne prace i towarzyszące im teksty poprowadzą przez różne wątki i zagadnienia.

– Wystawa Podwórko sztuki jest efektem mojej edukacyjnej pracy ze stałymi, młodymi uczestnikami cyklicznych warsztatów, które odbywają się w pobliskiej Galerii Kameralnej  – mówi Małgorzata Różańska. – To warsztaty, w których liczy się proces, a nie końcowy efekt. Podwórko sztuki z powodzeniem realizowane jest od kilkunastu lat z myślą o młodych mieszkańcach okolic – wyjaśnia Różańska.

 

Podwórko sztuki

  • 7 stycznia 2019 r., wtorek,  godz. 16.30 – wernisaż
  • wystawę można oglądać do 19 stycznia
  • Baszta Czarownic
  • al. F. Nullo 8
  • Słupsk
  • wstęp – wolny
view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości