Aktualności

Partnerstwo publiczno-prywatne na Pomorzu. Od teorii do praktyki [KONFERENCJA]

Projekt zagospodarowania Wyspy Spichrzów w Gdańsku jako przykład inwestycji realizowanej w formule partnerstwa publiczno-prywatnego
Projekt zagospodarowania Wyspy Spichrzów w Gdańsku jako przykład inwestycji realizowanej w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Fot. źródło: www.urbanity.pl

Szansą a zarazem wyzwaniem dla administracji i przedsiębiorców jest realizacja wspólnych projektów w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza na konferencję organizowaną 21 czerwca 2017 r. w Gdańsku, popularyzującą tę formę działania wśród samorządów oraz innych instytucji publicznych z województwa pomorskiego.

 

Wydarzenie jest adresowane przede wszystkim do przedstawicieli tych podmiotów, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z partnerstwem publiczno-prywatnym, tak istotnym narzędziem realizacji zadań publicznych i rozwoju regionalnego.

 

Skuteczne wdrażanie projektów i dobre praktyki

Podczas konferencji omówione zostaną kwestie finansowania inwestycji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Zaproszeni eksperci przybliżą aspekty prawne i ekonomiczne skutecznego wdrażania takich projektów. Przewidziany jest także panel dyskusyjny, w którym wezmą udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Gdańsku i Urzędu Miasta Sopot, kancelarii prawnej, firm doradczych oraz przedsiębiorców. Stworzy to doskonałą okazję do wymiany opinii i doświadczeń. W ramach dobrych praktyk, zaprezentowane zostaną przykłady inwestycji realizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, takie jak np. Stary Maneż w Gdańsku, dworzec PKP w Sopocie czy też zagospodarowanie gdańskiej Wyspy Spichrzów.

 

Organizatorami konferencji są Agencja Rozwoju Pomorza, Doradca Consultants Ltd. oraz Kancelaria Głuchowski Siemiątkowski Zwara i Partnerzy. Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

 

Pomorskie PPP

  • 21 czerwca 2017 r., środa, godz. 10.00-15.00
  • Olivia Business Centre
  • budynek Olivia Four, sala Jowisz (parter)
  • al. Grunwaldzka 472D
  • Gdańsk

Zobacz: program konferencji

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Agencji Rozwoju Pomorza oraz pod nr tel. 58 32 33 273.

view szablon artykułu