Aktualności

Osiem drużyn, 24 mecze i dwa dni sportowych emocji. Olivia Cup, czyli święto młodzieżowego hokeja w Gdańsku już w weekend

Turniej Olivia Cup.
Turniej Olivia Cup. Fot. mat. pras. GKS Stoczniowiec/Aga Dawid

Ponad 150 młodych hokeistów z Polski, Rosji i Litwy przyjedzie do gdańskiej hali Olivia. W zeszłym roku wygrała drużyna rosyjska. Czy w tym roku zwycięski puchar zdobędą hokeiści z Pomorza? Hokejowy turniej Olivia Cup zostanie rozegrany 13 i 14 kwietnia 2019 r.

 

Olivia Cup organizowany będzie już po raz czwarty.

 

Hokejowe święto

Tradycyjnie organizowany w kwietniu turniej to prawdziwe hokejowe święto. – Olivia Cup to przysłowiowy „strzał w 10". Przez dwa dni młodzi zawodnicy będą rywalizować w profesjonalnie zorganizowanym turnieju. Takie projekty, jak ten pozwalają zaszczepić u najmłodszych sportowy gen – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, który patronuje turniejowi. W zeszłym roku hokeiści z Gdańska zajęli trzecie miejsce. Czy w tym roku zdobędą pierwsze miejsce podium? – GKS Stoczniowiec potwierdza swoje osiągnięcia. Wśród pomorskich drużyn to właśnie Stoczniowiec jest jednym z liderów w punktacji młodzieżowego sportu – dodaje marszałek.

 

Juniorzy z trzech krajów

W turnieju weźmie udział ponad 150 juniorów. – Dla młodych sportowców takie zmagania to często przedsmak poważniejszych zawodów, w których niejednokrotnie będą brać udział, jeśli myślą o karierze zawodowych hokeistów – mówi Paweł jakubowski, trener drugiej drużyny gdańskiego Stoczniowca. Do gdańska przyjadą drużyny z Rosji (Feniks Kaliningrad oraz Barsy Gusiew) i Litwy (Griunwaldas Kaunas). Stronę polską reprezentować będą dwa składy Stoczniowca oraz ekipy ze Szczecina (North Stars), Warszawy (Legia) i Łodzi (ŁKH).

 

24 mecze

 Turniej rozgrywany będzie przez dwa dni. Drużyny zagrają 24 mecze, na dwóch lodowych taflach. – Gramy na całej długości lodowiska, dwa razy po 15 minut. Zawodników obowiązują takie same reguły jak w meczach seniorskich. Nie wolno jedynie grać ciałem – wyjaśnia Krzysztof Lehmann, trener pierwszej drużyny Stoczniowca. – Turniej to z jednej strony okazja do rozwijania umiejętności i sportowego ducha, a z drugiej doskonała zabawa – dodaje. – Serdecznie zapraszamy kibiców na turniej. Zapewniam, ze wszystkich czekają pozytywne emocje i potężna dawka hokeja – zaprasza Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości