Aktualności

Sztuka przetrwania w epoce kamienia i wojaczki Słowian. Ferie zimowe w Grodzisku w Sopocie

Grodzisko w Sopocie zimą
Grodzisko w Sopocie zimą. Fot. facebook.com/Skansen Archeologiczny - Grodzisko w Sopocie

Skansen archeologiczny Grodzisko w Sopocie organizuje specjalne zajęcia dla dzieci i młodzieży od 11 do 24 lutego 2019 r. Będą prezentacje, warsztaty i opowieści przy ognisku.

 

Udział w zajęciach jest płatny. Uczestnik kupuje bilet do muzeum w cenie 8 zł (normalny) lub 6 zł (ulgowy). Na podstawie biletu można wziąć udział w dowolnej liczbie zajęć jednego dnia. Wszystkie zajęcia są odpowiednie dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat (z opiekunami).

 

Gry planszowe i ognisko

Zajęcia w Grodzisku w Sopocie będą odbywać się w dwóch blokach od wtorku do piątku, w godz. 10.00–15.00. Do wyboru będą zajęcia ze sztuki wojennej Słowian i wikingów, warsztaty dawnego garncarstwa, prezentacje o sztuce przetrwania w epoce kamienia oraz opowieści przy ognisku o życiu we wczesnośredniowiecznym grodzie. Zajęcia są podzielone na dwa bloki, ale uczestnik ma pełną swobodę wyboru – może łączyć dowolne zajęcia według własnych upodobań.

Będzie można także grać w historyczne gry planszowe, a także zwiedzać wystawy: „Najstarsze dzieje Sopotu" oraz „Ostrów Lednicki – kulturowe dziedzictwo Europy".


Na czas ferii oferta edukacyjna grodziska jest zawieszona. Więcej informacji oraz zapisy na zajęcia na stronie Grodziska w Sopocie.

Ferie zimowe na Grodzisku w Sopocie

  • 11-24 lutego 2019 r., wtorek-piątek, godz. 10.00-15.00
  • Skansen archeologiczny Grodzisko w Sopocie
  • ul. Jana Jerzego Haffnera 63
  • Sopot

view szablon artykułu