Aktualności

Olimpiada Solidarności

$image_alt
Fot.©Depositphotos/ photography33

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii to konkurs mający na celu upowszechnienie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej wiedzy na temat najnowszej historii Polski, przybliżenie polskiego dziedzictwa historycznego i polskiego dorobku kulturowego. W II edycji biorą udział uczniowie z całej Polski. Reprezentanci z 28 pomorskich szkół zmierzą się w etapie wojewódzkim w Gdańsku, 10 marca 2015 r.

Konkurs ma charakter cykliczny, odbywa się co dwa lata. Składa się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego, którego finał odbędzie się w Warszawie, w czerwcu 2015 r.  Kolejna jego edycja została przewidziana na rok szkolny 2016/2017.

Uczniowie biorący udział w wojewódzkim etapie konkursu będą musieli rozwiązać test składający się z pytań o różnym stopniu trudności. Nad regulaminowym przebiegiem tego etapu czuwa trzyosobowa wojewódzka komisja konkursowa. Trzech uczniów, którzy zdobędą najwyższą liczbę punktów, awansują do trzeciego, ogólnopolskiego etapu konkursu.

Laureaci eliminacji wojewódzkich w nagrodę przyjadą na trzydniową wizytę studyjną do Gdańska. Celem wyjazdu będzie poznanie miejsc związanych z historią „Solidarności", a także integracja członków poszczególnych drużyn wojewódzkich.

W warszawskim finale Olimpiady Solidarności weźmie udział szesnaście trzyosobowych zespołów. W etapie ogólnopolskim drużyny wojewódzkie będą miały do wykonania dwa zadnia: przygotowanie i przedstawienie prezentacji multimedialnej na jeden z tematów przygotowanych przez komitet merytoryczny konkursu oraz odpowiedź na losowane w finałowej rundzie pytania ustne.

Każdy członek drużyny, która zwycięży w ogólnopolskim finale, otrzyma:

  • promesę indeksu na Uniwersytet Gdański lub Uniwersytet Warszawski,
  • roczne stypendium naukowe,
  • bon  (ważny 3 lata) na wszystkie publikacje Instytutu Pamięci Narodowej.

Drużyny, które zajmą drugie i trzecie miejsce w finale, otrzymają nagrody rzeczowe i książkowe oraz bony (ważne 3 lata) na publikacje Instytutu Pamięci Narodowej.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Centrum Solidarności i Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka.

¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ ¯ 

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii 

  • II etapu konkursu odbędzie się w Centrum Edukacji Nauczycieli
  • 10 marca 2015 r., godz. 9.30, wtorek
  • al. gen. J. Hallera 14
  • Gdańsk

Więcej informacji na stronie Olimpiady Solidarności.

 

 

Opr. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości