Aktualności

Odmrażanie sportu trwa. W Sopocie w najbliższy weekend regaty katamaranów

Sportowiec na katamaranie na wodach przy sopockim Hotelu Grand 
 Fot. Rafał Czepułkowski/FotoSurf

Będzie parada katamaranów i sportowa rywalizacja w klasach A, Hobie Cat 16 oraz Open. W regatach Sopot Catamaran Cup, które odbędą się 6 i 7 czerwca, weźmie udział 30 dwukadłubowych jednostek. Przyjdź i kibicuj z plaży i molo.

 

Wyścigi, będąc jednymi z pierwszych na świecie po odmrożeniu restrykcji związanych z COVID-19, rozpoczną sezon regatowy.

 

Sportowa rywalizacja mistów       

Organizatorzy liczą na udział 30 dwukadłubowych jednostek. Zmagania odbędą się w klasach A, Hobie Cat 16 oraz Open. W klasie A będzie można kibicować zawodnikom ze światowej czołówki z aktualnym medalistą mistrzostw świata – Tymkiem Bendykiem na czele. W klasie Open będzie można  zobaczyć m.in. załogę Kuba Surowiec/Kasia Goralska na latającym katamaranie klasy olimpijskiej Nacra 17. Ponadto, młodzież z kadry narodowej juniorów startować będzie na przygotowawczych katamaranach Nacra 15.

 

Można podziwiać z plaży i molo

Regaty są zaliczane do Pucharu Polski i odbędą się pod patronatem Sopotu i pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. Organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy Navigo, w którym zawodnicy będą klarować sprzęt i wodować łódki. Regaty rozpoczną się w sobotę o godz. 11.30 paradą katamaranów przy molo w Sopocie, a o godz. 12.00 będzie pierwszy z trzech zaplanowanych na ten dzień wyścigów. W niedzielę wyścigi zaczną się o godz. 11.30. Trasa regat będzie ustawiona tak, że będzie widoczna z molo i z sopockich plaż.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości