Aktualności

Od 300 metrów do 5 kilometrów. W zależności od wieku wybierz dystans dla siebie. Zapisy do biegów w ramach City Trail trwają

Ludzie biegnący przez las
Fot. materiały prasowe organizatora

60 biegów w 10 lokalizacjach – Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu – tak zapowiada się siódma edycja City Trail. W Polsce sezon 2018/2019 rozpocznie się 29 września 2018 r. i potrwa do 24 marca 2019 r. Pierwszy bieg w Trójmieście w niedzielę, 7 października. Zapisy trwają.

 

Biegi City Trail mają już ośmioletnią historię – pierwsze zawody – wtedy pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych odbyły się w styczniu 2010 r. Od roku 2012 zawody są organizowane w formule ogólnopolskiej.

 

Trójmiejskie zmagania

Trwa rejestracja do największego biegowego cyklu w Polsce – City Trail z Nationale-Nederlanden. Trójmiejska edycja rozpocznie się 7 października 2018 r. i zakończy 10 marca 2019 r. Zawody odbędą się na przemian na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego (w Gdańsku okolice AWFiS i Gdyni – Mały Kack, okolice ulicy Spokojnej).

Na cykl składa się po sześć biegów w każdej lokalizacji. Trasy – choć różnorodne – zawsze liczą 5 km i odbywają się na leśnych ścieżkach. Dodatkowo przy okazji każdej z imprez organizowane są biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km.

Zapisy

 

Las – idealne miejsce do aktywności

Bieganie w mieście, lecz po lesie, bez limitu czasu, na dystansie, który może pokonać każdy – nawet zupełnie początkujący biegacz – to w telegraficznym skrócie charakterystyka cyklu. – Z relacji zawodników startujących w naszych zawodach wiemy, że są one motywacją do jesienno-zimowego treningu. Znakomita większość biegaczy stara się poprawiać z biegu na bieg, chociaż czasami warunki tego nie ułatwiają, bo biegamy bez względu na pogodę – w deszczu, błocie, mrozie – podkreśla Piotr Książkiewicz, jeden z pomysłodawców i organizator cyklu. – Z drugiej strony nasze biegi są pozbawione limitu czasu na pokonanie 5-kilometrowego dystansu są zatem idealne dla osób, które stawiają pierwsze biegowe kroki – dodaje Książkiewicz.

City Trail z Nationale-Nederlanden odbywa się we współpracy z markami Salomon i Suunto, należącymi do firmy Amer Sports – światowego lidera wśród producentów sprzętu sportowego. 

 

Pakiety startowe z charytatywnym przesłaniem

Podstawowy pakiet sześciu biegów w jednym mieście to koszt 80 zł. Dodatkowym elementem karnetu będzie zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu premium, który zawiera stały chip do pomiaru czasu, dzięki czemu wystarczy pojawić się w biurze zawodów tylko raz w ciągu edycji. Można zapisać się także na pojedyncze biegi – start w jednym biegu to koszt 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 30 zł w biurze zawodów w dniu imprezy.

Od edycji 2018/2019 zawodnicy będą mogli startować charytatywnie. Pakiet charytatywny oznacza dopłacenie 15 lub 30 zł (w zależności od tego czy rejestracja dotyczy pojedynczego biegu, czy karnetu sześciu imprez), które zostaną przekazane na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę zajmującej się pomocą krzywdzonym dzieciom.

Harmonogram sezonu 2018/2019 w Trójmieście:

  • 7 października
  • 4 listopada
  • 2 grudnia
  • 6 stycznia
  • 10 lutego
  • 10 marca

 

City Trail Junior, czyli czym skorupka za młodu…

Zawody skierowane są do dzieci i młodzieży w każdym wieku. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 5 oraz w wieku 6-7 lat – biegają 300 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 8- i 9-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 600 m. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) pokonują 1 km, natomiast młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D4) startuje na 2 km.

Opłaty startowe w City Trail Junior to 5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi oraz 20 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl. W przypadku biegów dziecięco-młodzieżowych istnieje możliwość wsparcia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Zobacz: City Trail

 

Terminarz City Trail_baner

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości