Aktualności

Od 15 grudnia obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Zobacz, jakie zmiany przygotowali kolejarze

Fot. Aleksander Olszak
Fot. Aleksander Olszak

Najważniejszą zmianą jest reaktywacja połączeń regionalnych pomiędzy Słupskiem a Ustką. Na pozostałych liniach oferta przewozowa pozostanie na podobnym, jak obecnie poziomie. Niestety, do Kwidzyna i Grudziądza dalej będą kursować zastępcze autobusy.

 

Kolejowy rozkład jazdy obowiązywać będzie od najbliższej niedzieli, 15 grudnia 2019. Pierwsza korekta planowana jest 14 marca 2020 r.

 

PKM w takcie

Na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej pociągi tak jak obecnie będą kursować w tzw. takcie. Oznacza to, że przez większą część dnia z Kartuz do Gdańska Wrzeszcza pociągi będą odjeżdżać 31 minut po każdej godzinie. W drogę powrotną, ze stacji Gdańsk Wrzeszcz odjazdy zaplanowano 16 minut po pełnej godzinie. Ostatni skład do Trójmiasta odjedzie z Kartuz o 23.01. Zmiany rozkładu jazdy na linii w kierunku Kościerzyny będą niewielkie i ograniczą się do kilku lub kilkunastu minut.  

 

Stabilna oferta w regionie

Na pozostałych liniach kolejowych w regionie oferta komunikacyjna będzie zbliżona do obecnej. Różnice w godzinach odjazdów są niewielkie, a liczba kursów jest taka sama. Na linii z Malborka do Kwidzyna i Grudziądza pasażerów dalej będą wozić zastępcze autobusy. To efekt opóźnień w modernizacji linii, którą prowadzą Polskie Linie Kolejowe. Na Ziemi Słupskiej największą zmianą jest reaktywacja połączeń regionalnych do Ustki. Pomiędzy Słupskiem a nadbałtyckim kurortem kursować będzie 14 par pociągów.

 

Połączenia dalekobieżne

Największą nowością w siatce połączeń międzyregionalnych będzie wydłużenie relacji pociągu TLK Rozewie z Bielska Białej przez Żywiec i Zwardoń do słowackiej Żyliny. Nowa trasa ułatwi nie tylko dojazd w Beskid Żywiecki i Śląski, ale dzięki przesiadce w Żylinie również w Wysokie Tatry. Do rozkładu jazdy wraca też nocne połączenie Pomorza z Warszawą. Od 15 grudnia pociąg TLK Ustronie do Krakowa zatrzymywać się będzie na stacji Warszawa Gdańska. Dojazd nad Odrę i do Berlina  ułatwi  pociąg TLK Bory Tucholskie, który przez Starogard Gdański, Chojnice i Piłę pojedzie do Kostrzyna nad Odrą.

 

Szczegółowe informacje o kursowaniu pociągów oraz tabele sieciowego rozkładu jazdy są dostępne na Portalu Pasażera.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości