Aktualności

O Puchar Niepodległości, czyli hokejowe zmagania w wyjątkowym turnieju. Euro Ice Hockey Challenge

Fot. Aleksander Olszak
Fot. Aleksander Olszak

Trzy dni zmagań, cztery zespoły i pasjonująca walka na lodowej tafli gdańskiej hali Olivia. W zawodach Euro Ice Hockey Challenge wystartują drużyny Polski, Węgier, Włoch i Japonii. Dwa dni zmagań już za nami. W niedzielę 10 listopada poznamy zwycięzcę turnieju.

 

W inauguracyjnym meczu zmierzą się drużyny Węgier i Włoch.

 

Kto wystartuje w Gdańsku?

W turnieju zagrają cztery drużyny. Będą to zespoły Polski, Węgier, Włoch i Japonii. Poziom ekip jest zróżnicowany. I tak, Włosi to grupa B światowej Elity. Drużyna Węgier gra w grupie A Dywizji I. Z kolei Polska i Japonia występują w grupie B pierwszej Dywizji. Tak zróżnicowany skład zespołu gwarantuje zaciętą i widowiskową walkę na lodowej tafli.  Jak zapowiada trener polskiej reprezentacji, drużyna do Gdańska przyjeżdża w prawie najsilniejszym składzie, w którym będzie również gracz z Pomorza, reprezentujący klub Lotos PKH Gdańsk Szymon Marzec.

 

Plakat z historią

Ciekawostką związaną z hokejowymi zmaganiami jest plakat promujący turniej. Jego elementem jest wizerunek dwóch hokeistów. Postacie stworzone przez Stefana Osieckiego i Jerzego Skolimowskiego reklamowały zawody World Hockey Championship, które zostały rozegrane w Krynicy w 1931 roku i były pierwszymi tak ważnymi zawodami hokejowymi, jakie zostały rozegnane w niepodległej Polsce.   

 

 

EIHC Gdańsk

Goszczenie zawodów Euro Ice Hockey Challenge to już gdańska tradycja. Tegoroczne zmagania będą już czwartymi rozgrywanymi w hali Olivia. Raz biało-czerwoni turniej wygrali, raz zajęli drugie miejsce. W zeszłym roku, niestety, uplasowali się na ostatnim miejscu. Jedno jest jednak pewne – kibiców dopingujących polską drużynę na trybunach na pewno nie zabraknie. Ci, którzy jednak nie będą mogli przybyć do Gdańska, mogą oglądać mecze na antenie TVP Sport.

 

Harmonogram turnieju:

8 listopada 2019 r., piątek

godz. 15.00 Węgry – Włochy

godz. 18.00 Polska – Japonia


9 listopada 2019 r., sobota

godz. 15.00 Polska – Włochy

godz. 18.00 Węgry – Japonia

 

10 listopada 2019 r., niedziela

godz. 13.00 Polska – Węgry

godz. 17.00 Włochy – Japonia

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości