Aktualności

O przyszłości Europy, gospodarce i polityce. Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie

Gala rozpoczęcia Europejskiego Forum Nowych Idei w 2017 r.
Gala rozpoczęcia Europejskiego Forum Nowych Idei w 2017 r. Fot. Natalia Kłopotek-Główczewska

To kilkadziesiąt wydarzeń, rozmów, spotkań i nocnych debat, w których wezmą udział najwybitniejsze postaci ze świata polityki, biznesu i myśli ekonomicznej. Między 26 a 28 września 2018 r. w Sopocie odbędzie się 8. edycja Europejskiego Forum Nowych Idei – jedna z największych w tej części kontynentu konferencja, poświęcona globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy.

 

Wśród zaproszonych gości będą m.in. były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Pat Cox, europoseł Michał Boni, prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz, polityk Jerzy Buzek, komisarz UE ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP Elżbieta Bieńkowska, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej Grzegorz Brona oraz prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Renta Juszkiewicz.

 

Trendy dla świata

Głównym tematem trzydniowych rozmów i spotkań będzie „Świat w nowej wersji". Politycy, biznesmeni i naukowcy będą zastanawiać się nad tym, czy czeka nas globalny porządek czy raczej globalny bałagan. Debaty zostały podzielone na cztery sekcje tematyczne: Przyszłość i porządek globalny, Innowacje i wyzwania społeczne w zglobalizowanym świecie, Granice cyfrowego tsunami oraz Rozwój zrównoważany, czyli wolniejszy?

Wśród tematów pojawią się m.in. problem Brexitu, nowej strategii przemysłowej Europy, polityki migracyjnej, przyszłość edukacji, mobilności w cyfrowym świecie oraz najnowsze technologie w biznesie i społeczeństwach. Nie zabraknie też debat dotyczących ekologii i wpływu człowieka na środowisko.

Partnerem jednego z paneli jest samorząd województwa pomorskiego – „Mądre zarządzanie talentami. Konkurencyjność regionów a polityka migracyjna". Samorządowcy i biznesmeni będą omawiać prognozy demograficzne dla świata, Europy i Polski i zastanawiać się, jak migracje i różnorodność wpływają na innowacyjność i rozwój gospodarczy i jaka jest recepta na zatrzymanie talentów. Panel ten odbędzie się drugiego dnia EFNI w godz. 15.15-16.45.

Zobacz: program oraz warunki uczestnictwa na stronie internetowej EFNI.

 

Europejskie Forum Nowych Idei to jedna z największych konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej poświęcona globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy. Przedstawiciele biznesu, charyzmatyczni mówcy, liderzy i decydenci oraz autorytety ze świata kultury i nauki podczas kilkudziesięciu wydarzeń, paneli, spotkań otwartych, kontrapunktów czy nocnych rozmów debatują o najważniejszych wyzwaniach dla biznesu i społeczeństw w zmieniającym się świecie, o globalnych trendach oraz o przyszłym kształcie Unii. Forum co roku gromadzi ponad tysiąc uczestników -liderów biznesu, naukowców, przedstawicieli świata kultury oraz administracji zarówno polskiej, jak i europejskiej.

 

8. Europejskie Forum Nowych Idei „Świat w nowej wersji. Wizja i odpowiedzialność"

  • 26-28 września 2018 r., środa-piątek
  • Centrum Konferencyjnym Sheraton
  • ul. Powstańców Warszawy 10
  • Sopot
view szablon artykułu