Aktualności

O globalnych zmianach klimatu na szczeblu lokalnym. Konferencja Solidarność klimatyczna w ECS

Fot. Karsten Wurth / unsplash.com
Fot. Karsten Wurth / unsplash.com

W niedzielę, 29 września 2019 r. w Europejskim Centrum Solidarności odbędzie się specjalna konferencja dotycząca zamian klimatycznych. Politycy, samorządowcy oraz działacze społeczni będą rozmawiać o tym, jak na szczeblu lokalnym walczyć z problemem zanieczyszczenia środowiska, ograniczyć śmieci i korzystać z ekologicznej energii.

 

Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Link do wydarzenia i szczegółowej agendy na dole strony.

Spotkaj indiańskiego wodza w Gdańsku

Konferencja obejmie szereg paneli, dotyczących dobrych praktyk, związanych z ochroną klimatu w obszarze gospodarki oraz polityki samorządowej. Udział w dyskusjach wezmą przedstawiciele biznesu, samorządu oraz organizacji społecznych.

Ważnym punktem konferencji będzie rozmowa Lecha Wałęsy z zaproszonymi gośćmi specjalnymi: Antonellą Calle, rzeczniczką ruchu YASUNIDOS w Ekwadorze, oraz Manarim Ushiguą, wodzem i szamanem indiańskiego plemienia Zaparo z Ekwadoru. Dyskusję poprzedzi projekcja filmu „Klątwa obfitości" w reżyserii Ewy Ewart. W imieniu gości, w tym prezydenta Wałęsy, zostanie także odczytanie „Wezwanie Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla do globalnej solidarności klimatycznej".

Konferencja klimatyczna stanowi pierwsze z cyklu wydarzeń, które będą skupiać się wokół koncepcji poszukiwania nowych form społecznej współpracy i wartości w zmieniającym się świecie.

 

Konferencja Solidarność XXI wieku: Solidarność klimatyczna

  • 29 września 2019 r., niedziela, godz. 10.00-15.00
  • Europejskie Centrum Solidarności
  • pl. Solidarności 1
  • Gdańsk
  • wstęp wolny
  • program konferencji i zapisy przez wydarzenie na Facebooku.

 

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Instytut Lecha Wałęsy, Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Europejskie Centrum Solidarności.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Opłaty środowiskowe i statystyka