Aktualności

Nowy sprzęt dla strażaków ochotników. Dostaną m. in. hełmy i bojowe ubrania

Fot. OSP Zapceń
Fot. OSP Zapceń

Ponad 100 tys. zł trafi do jednostek OSP w powiatach: bytowskim, człuchowskim, chojnickim i słupskim. Podpisane porozumienie wynika z uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego z maja 2019 r.

 

Porozumienie przekazujące środki finansowe zostało podpisane 5 sierpnia 2019 r. przez marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka oraz wójtów i burmistrzów z kilkunastu pomorskich gmin. Wydarzenie, w którym wziął również udział przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego Jan Kleinszmidt, odbyło się w Zapceniu w gminie Lipnica.

 

Nowy sprzęt dla OSP

Podpisane porozumienie jest związane z podjętą przez Sejmik Województwa Pomorskiego uchwałą przekazującą 500 tys. zł. jednostkom ochotniczych straży pożarnych z całego województwa. Do jednostek powiatów: chojnickiego, bytowskiego, człuchowskiego i słupskiego trafi łącznie ponad 100 tys. zł. Pieniądze pozwolą na zakup bojowych ubrań, hełmów oraz sprzętu gaśniczego takiego jak piły mechaniczne czy agregaty. Wsparcie otrzymają jednostki z gmin: Słupsk, Kępice, Czersk, Brusy, Rzeczenica, Koczała, Czarne, Człuchów, Parchowo, Tuchomie, Czarna Dąbrówka, Miastko, Lipnica, Borzytuchom, Bytów i Główczyce.

Fot. OSP Zapceń

 

Pół miliona złotych

Każdego roku samorząd województwa dofinansowuje służby ratowniczo-gaśnicze. Wsparcie trafia do jednostek OSP, które bardzo często są pierwsze na miejscu pożaru czy wypadku. Przez ostatnie 10 lat trafiło do nich ponad cztery mln zł. Podczas IX sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, w maju 2019 r. radni zadecydowali o przekazaniu jednostkom OSP z całego województwa 500 tys. zł. Łącznie wsparcie otrzymają 173 jednostki ochotniczej straży pożarnej z 78 gmin. 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka