Aktualności

Nowy Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej w szpitalu na Zaspie. Czeka na pierwszych pacjentów

Pacjent ćwiczy na sala rehabilitacji
Fot. Copernicus Podmiot Leczniczy

20 łóżek, sale 2-, 3- i 4-osobowe, łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych – tak wygląda nowy Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku. Działa od grudnia 2017 r.

 

Oddział wchodzi w skład Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej, które powstało w lipcu 2015 r. Udziela pomocy pacjentom z chorobami układu krążenia w zakresie rehabilitacji kardiologicznej w warunkach stacjonarnych.
 

Całodobowy nadzór i kompleksowa rehabilitacja 

W ramach centrum działają już: poradnia rehabilitacji neurologicznej i kardiologicznej, ośrodek rehabilitacji dziennej, pracownia prób wysiłkowych, zakład rehabilitacji ambulatoryjnej i oddział rehabilitacji neurologicznej. Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej, który został otwarty w grudniu 2017 r. przeznaczony jest dla pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi, którzy wymagają kompleksowej rehabilitacji oraz całodobowego nadzoru medycznego.

 

Indywidualny program leczenia

Rehabilitacja kardiologiczna służy zapobieganiu i leczeniu chorób serca, ma poprawić jakość życia pacjentów, ograniczyć postęp choroby oraz zmniejszyć śmiertelność spowodowaną schorzeniami układu krążenia.

Dla każdego pacjenta, który trafia do szpitala wybierany jest najlepszy program kompleksowej rehabilitacji. Nad przebiegiem leczenia czuwają kardiolodzy, fizjoterapeuci oraz pielęgniarki. Natomiast psycholog i dietetyk dbają o edukację pacjentów w zakresie profilaktyki chorób układu krążenia, zdrowego stylu życia oraz odpowiednio dobranej diety.

Dokumenty, jakie należy złożyć przed przyjęciem na oddział:

  • skierowanie na Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej wypełnione przez lekarza z Oddziału Kardiologii, Oddziału Kardiochirurgii, Oddziału Chorób Wewnętrznych lub przez lekarza z poradni kardiologicznej lub rehabilitacyjnej,
  • wniosek o przyjęcie na oddział rehabilitacji kardiologicznej wypełniony przez lekarza jak wyżej. Wniosek do pobrania ze strony Copernicus Podmiot Leczniczy,
  • kserokopie – karty informacyjne z leczenia szpitalnego.

Tryb przyjęcia pacjenta:

  • przyjęcia odbywają się w trybie planowym,  po wcześniejszym ustaleniu terminu na podstawie kolejki pacjentów oczekujących,
  • w dniu przyjęcia lekarz oddziału przeprowadza badanie w celu ostatecznej kwalifikacji pacjenta,
  • przyjęcia pacjentów do oddziału odbywają się w godzinach 10.00-12.00.
view szablon artykułu

Aktualności