Aktualności

Nowoczesne wnętrza, nowe regały na książki i spotkanie z Jarosławem Kretem. Biblioteka Kolonia po remoncie

Nowe wnętrze biblioteki przy ul. Manifestu Połanieckiego w Gdańsku
Nowe wnętrze biblioteki przy ul. Manifestu Połanieckiego w Gdańsku. Fot. mat. prasowe WiMBP w Gdańsku

W czwartek, 10 stycznia 2019 r. zostanie otwarta wyremontowana Biblioteki Kolonia przy ul. Manifestu Połanieckiego 32-34 w Gdańsku. Biblioteka przeszła metamorfozę w drugiej połowie 2018 r., a nową nazwę filii wybrali czytelnicy. Tego samego dnia odbędzie się także spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem.

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Odnowiona biblioteka

Do ważniejszych zmian w filii 18 należy wymiana regałów, odmalowanie ścian, wymiana oświetlenia oraz wymiana sprzętu komputerowego. Wnętrze zostało nowocześnie zaaranżowane, a księgozbiór został wzbogacony o możliwość wypożyczania audiobooków. Powstały również dwa nowe stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

Nazwę fili Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku wybrali czytelnicy. W głosowaniu wzięły udział 423 osoby. Najwięcej głosów zdobyła propozycja „Biblioteka Kolonia", na którą zagłosowało prawie 36 proc. osób.

Indie we Wrzeszczu

Już pierwszego dnia działalności w Bibliotece Kolonia odbędzie się spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem. Dziennikarz, prezenter i fotoreporter przedstawi swoją najnowszą książkę „Indie. Kraj, w którym od wieków wszystko płynie własnym rytmem". Opowieść o Indiach będzie dotyczyła skojarzeń, jakie wywołuje ten kraj. Jarosław Kret opowie, co kryje się za świętymi krowami, hinduską religią, kastami i popularnym sari.

 

Otwarcie Biblioteki Kolonia / Spotkanie z Jarosławem Kretem

  • 10 stycznia 2019 r., czwartek, godz. 10.30 (otwarcie); godz. 18.00 (spotkanie)
  • ul. Manifestu Połanieckiego 32-34
  • Gdańsk

 

view szablon artykułu