Aktualności

Nowoczesne instalacje i czyste powietrze. Wymiana źródeł ciepła w podsłupskich gminach

Wręczenie „czeku
Wręczenie „czeku" z informacją o dofinansowaniu projektu w Urzędzie Gminy Słupsk. Fot. Marcin Twardokus

Ponad 789 tys. zł otrzymają gminy Słupsk, Dębnica Kaszubska i Damnica na wprowadzenie ekologicznych i tańszych źródeł ciepła w obiektach użyteczności publicznej. Realizacja inwestycji będzie możliwa dzięki środkom unijnym. Prace potrwają do końca grudnia 2021 r.

 

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk podpisał 28 sierpnia 2019 r. umowę na dofinansowanie projektu modernizacji instalacji centralnego ogrzewania i centralnej wody użytkowej w 13 obiektach użyteczności publicznej w gminach Słupsk, Dębnica Kaszubska i Damnica.

 

Co zostanie zrobione?

Modernizacja źródeł ciepła będzie polegać na wymianie węglowych kotłów grzewczych i zainstalowaniu w ich miejsce kotłów gazowych oraz kotłów na biomasę. Dzięki temu zmniejszy się emisja dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji do atmosfery.

Zgodnie z umową gmina Słupsk pełnić będzie rolę lidera projektu, natomiast gminy Dębnica Kaszubska oraz Damnica partnerów, którzy będą współuczestniczyć w jego realizacji. Inwestycja ma być gotowa do końca grudnia 2021 r. Wartość projektu wynosi ponad 789 tys. zł, z czego prawie 666 tys. zł to dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

– Umowa z gminą Słupsk jest pierwszą z umów, które w najbliższym czasie zostaną podpisane na realizację projektów dotyczących modernizacji systemów ciepłowniczych i źródeł ciepła. Dotację unijną z programu regionalnego na ten cel otrzymało sześć podmiotów. Łączna wartość tych projektów to prawie 17 milionów złotych – zaznacza marszałek Struk.

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka