Aktualności

Nowi radni województwa pomorskiego. Czym chcą się zajmować w trakcie kadencji?

Ślubowanie nowego radnego Rafała Neumanna
Ślubowanie nowego radnego Rafała Neumanna. Fot. Aleksandra Chalińska

Podczas XV sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, która odbyła się 25 listopada 2019 r., ślubowanie złożyli Sylwia Leyk z klubu radnych PiS oraz Rafał Neumann z klubu radnych Platforma.Nowoczesna Koalicja.

 

Nowi radni zajęli miejsca w sejmiku po Magdalenie Sroce i Ryszardzie Świlskim, którzy złożyli rezygnację w związku z objęciem mandatów parlamentarnych po ostatnich wyborach do Sejmu i Senatu.

 

„Zaczynam nowy etap w życiu"

Sylwia Leyk aktualnie jest szefową lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości jako pełnomocnik na powiat kartuski. Radną województwa pomorskiego została po raz pierwszy. Będzie pracować w Komisji Budżetu i Finansów oraz Komisji Rolnictwa, Gospodarki Żywnościowej i Rozwoju Obszarów Wiejskich

– Zaczynam nowy etap w swoim życiu. Dotychczas działałam na polu społecznym w różnych fundacjach na terenie Gdańska i Kaszub – mówi radna Leyk. – Obecnie działam w stowarzyszeniu Integracja-Edukacja, która zajmuje się wsparciem edukacyjnym oraz popularyzacją sportu wśród dzieci. Należę także do Kaszubsko-Kociewskiego Stowarzyszenia im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski".

Radna Leyk na co dzień pracuje w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kartuzach. Z wykształcenia jest magistrem administracji, ukończyła Gdańskie Studium Rachunkowości i Biznesu, a teraz kontynuuje studia menedżerskie w Warszawie. Najlepiej lubi odpoczywać z rodziną przy domowych zajęciach.

Radna Sylwia Leyk

Radna Sylwia Leyk. Fot. Marcin Szumny

 

 

 

„Debiut w sejmiku, ale nie w samorządzie"

Rafał Neumann jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Będzie pracować w Komisji Rewizyjnej, Komisji Samorządu Terytorialnego i Bezpieczeństwa Publicznego oraz Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Rodziny. Zaznacza, że chciałby zwracać szczególną uwagę na finanse samorządu województwa.

– To mój debiut w sejmiku, ale nie w samorządzie – zaznacza radny Neumann. – Wcześniej dwie kadencje zasiadałem w Radzie Miasta Starogard Gdański. Tam byłem członkiem Komisji Budżetowej oraz Komisji Infrastruktury. Piastowałem też funkcję wiceprzewodniczącego rady miasta.

Radny Neumann jest absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Prowadzi własną działalność gospodarczą. Jest właścicielem firmy z branży budowlanej, w ramach której zajmuje się sprzedażą stolarki okiennej i drzwiowej.

Jego hobby to sport, przede wszystkim koszykówka i piłka nożna. – W Starogardzie Gdańskim mamy Polpharmę, która gra w ekstraklasie, więc moje serce bije przede wszystkim dla tej drużyny, ale jeżdżę także na mecze Lechii Gdańsk – zaznacza.

Radny Rafał Neumann

Radny Rafał Neumann. Fot. Marcin Szumny

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka