Aktualności

Nowe połączenie do Skandynawii. Jesienią częściej polecimy do Helsinek

Samolot linii lotniczych Norwegian
Samolot linii lotniczych Norwegian. Fot. Aleksander Olszak

Linie lotnicze Norwegian to drugi przewoźnik, który będzie latać z Gdańska do Helsinek. Pierwszy samolot wystartuje z Gdańska 29 października 2018 r.

 

Samoloty będą latać dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki.

 

Popularne Helsinki

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku z lotniskiem Vantaa w Helsinkach łączą obecnie linie Finnair. Jesienią pasażerowie będą mogli skorzystać z lotów liniami Norwegian. – Loty do Helsinek cieszą się dużym zainteresowaniem, nie tylko ze strony mieszkańców Pomorza, ale i odwiedzających nas Skandynawów – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

 

Przez Finlandię na południe

Boeingi Norwegian będzie latać pomiędzy Gdańskiem a Helsinkami dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Z Gdańska do stolicy Finlandii samolot wystartuje o godzinie 9.05. Podróż potrwa półtorej godziny. Dzięki temu pasażerowie uzyskają dostęp do szerokiej oferty połączeń. Warto wiedzieć, że norweskie linie z Helsinek oferują liczne połączenia do lotnisk na południu Europy np. do Dubrownika, Prisztiny czy na Kretę.

 

W sezonie letnim w ruchu regularnym z Gdańska można polecieć do:

Helsinek (Finnair)

Amsterdamu (KLM)

Warszawy, Krakowa, Tel Awiwu (PLL LOT)

Frankfurtu, Monachium (Lufthansa)

Oslo (Norwegian)

Aarhus, Alicante, Aten, Belfastu, Birmingham, Bristolu, Cork, Dublina, Edynburga, Krakowa, Kijowa, Leeds Bradford, Londynu Stansted, na Maltę, Manchesteru, Mediolanu Bergamo, Neapolu, Newcastle, Oslo Torp, Pizy, Sztokholmu-Skavsta, Tel Awiwu, Vaxio, Wrocławia (Ryanair).

Bergen, Kopenhagi, Oslo i Sztokholmu Arlandy (SAS)

Aberdeen, Alesund, Barcelony, Bergen, Billund, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Goteborga, Hamburga, Haugesund, Kijowa, Kolonii/Bonn, Kristiansand, Liverpoolu, Lizbony, Londynu Luton, Lwowa, Malme-Sturup, Mediolanu-Bergamo, Oslo Torp, Paryża-Beauvais, Rejkjawiku, Stavanger, Sztokholmu-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku oraz Wiednia i Wilna (WizzAir).

Rygi (airBaltic)

view szablon artykułu