Aktualności

Nowe łóżka dla chorych na raka trafiły do gdyńskiego szpitala. To dar Fundacji im. św. Patryka

Nowe łóżko na Oddziale Onkologii Klinicznej w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni.
Nowe łóżko na Oddziale Onkologii Klinicznej w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Fot. Małgorzata Pisarewicz

W Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni zamontowano 12 nowych łóżek. Są przeznaczone dla pacjentów Oddziału Onkologii Klinicznej.

 

Dostawa i montaż wyposażenia dla placówki działającej w strukturze Szpitali Pomorskich odbyła się 25 czerwca 2019 r. Meble sfinansowała Fundacja im. św. Patryka, która na co dzień wspiera charytatywnie szereg oddziałów szpitalnych w Polsce.

 

Poprawa komfortu chorych na raka

Na Oddział Onkologii Klinicznej, na którym przebywają chorzy na raka, trafiło 12 łóżek przekazanych przez Irlandczyków. Są sterowane pilotem, dzięki temu dostosowują się do pozycji, jakiej potrzebuje pacjent. Zastąpiły stare i wysłużone 20-letnie meble. Wyremontowany Oddział Onkologii Klinicznej został otwarty w maju 2018 r. – Pacjenci onkologiczni w trakcie leczenia wymagają całodobowej, często długoterminowej, opieki medycznej. Rocznie na 20-łóżkowym oddziale leczy się około 6 tys. chorych – tłumaczy Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Szpitali Pomorskich.

Zobacz: Onkologia, radioterapia i chemioterapia jednego dnia jak nowe. Wyremontowane oddziały w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni

view szablon artykułu