Aktualności

Nowe centrum połączy przedszkolaków z seniorami. W Gdańsku powstało wyjątkowe miejsce opieki

Fot. Facebook.com / Centrum Opieki Serenus w Gdańsku
Fot. Facebook.com / Centrum Opieki Serenus w Gdańsku

W piątek, 25 października 2019 roku na gdańskim Ujeścisku otwarte zostało Centrum Opieki Serenus. To dom dla osób starszych, obok którego działa także przedszkole. Dzięki temu pokolenia mogą na co dzień spędzać ze sobą czas i uczyć się od siebie.

 

Centrum Opieki Serenus w Gdańsku prowadzi Fundacja Laurentius.

 

Plac zabaw w domu opieki

Serenus to prawdopodobnie jest to pierwsze takie miejsce w Polsce, które łączy dwa pokolenia – seniorów i dzieci. Od października w jednym budynku mieści się dom opieki dla osób starszych oraz przedszkole. Miedzy przedszkolakami a seniorami wytworzyła się wyjątkowa więź, która służy obu stronom. Osoby starsze, dzięki obecności dzieci, odzyskują radość i energię. Natomiast młodsi uczą się, jak pomagać starszym, być dla nich serdecznym. Różnorodność tych grup staje się ich siłą.

Do tej pory dzieci i mieszkańcy centrum wzięli udział m.in. w warsztatach tworzenia dekoracji z darów jesieni oraz wspólnie zawiesili karmniki dla ptaków w ogrodzie centrum.

Centrum Opieki Serenus w Gdańsku znajduje się na Ujeścisku. Fot. mat prasowe

W Centrum Opieki Serenus w Gdańsku starsi ludzie mają zapewnioną opiekę pielęgniarek, fizjoterapeutów, dietetyków oraz psychologów. Placówka powstała z myślą o osobach w podeszłym wieku, w szczególności chorych na demencję i Alzheimera. Centrum, dzięki specjalnie przygotowanemu ogrodowi, stanowi miejsce relaksu dla seniorów, a sąsiedztwo z placem zabaw sprzyja kontaktowi pokoleń na świeżym powietrzu.

view szablon artykułu