Aktualności

Nowe auto dla niepełnosprawnych dzieci. Awaryjny, stary samochód może odejść na emeryturę [GALERIA]

Marszałek Struk w samochodzie z dzieckiem
Fot. Sławomir Lewandowski

Bus, wart 176 tys. zł, od dzisiaj będzie do dyspozycji pracowników i podopiecznych Domu im. J. Korczaka w Gdańsku.

 

Stary i wysłużony samochód nie odpowiadał potrzebom ośrodka – nie dość, że auto było bardzo awaryjne, to nie zostało przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, np. poruszających się na wózkach inwalidzkich. Nowy samochód przekazał placówce Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Oddanie do użytku nowego busa placówce w 50. roku jej istnienia przy ul. Abrahama to piękny zbieg okoliczności – powiedział marszałek Struk. – Cieszę się, że dzieci będą bardziej mobilne, otworzą się na świat i będą miały po prostu łatwiej.

 

Pojadą do lekarza i na ferie

W Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gdańsku przebywa obecnie 45 dzieci z różnym stopniem niepełnosprawności, a część z nich porusza się na wózkach. Samochód spełniający wymogi techniczne jest niezbędny placówce, ponieważ służy do codziennego przewożenia dzieci do i z przedszkoli oraz na liczne konsultacje medyczne w całym kraju. Jest też środkiem transportu dzieci podczas wakacji i ferii szkolnych.

– Dzieci bardzo czekały na nowe auto. Szczególnie cieszą się te, które na co dzień poruszają się na wózkach inwalidzkich. Teraz, dzięki windzie zamontowanej w samochodzie, będą bardziej samodzielne podczas wchodzenia do auta – powiedziała Ilona Puckowska-Pociask, dyrektorka Domu im. Korczaka. – Przestronne i wygodne wnętrze nowego samochodu oznacza przede wszystkim bezpieczny i komfortowy przejazd dzieci – dodała.

Auto to dziewięcioosobowy bus marki Ford Transit, który wyposażony jest windę do wózków inwalidzkich.

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka