Aktualności

Norman Davies sam o sobie w Gdyni. Wyjątkowe spotkanie z historykiem

Norman Davies. Fot. mat. prasowe.
Norman Davies. Fot. mat. prasowe.

Wybitny historyk i autor bestsellerowych książek będzie gościem Teatru Muzycznego w Gdyni w sobotę, 19 października 2019 roku. Opowie o swojej najnowszej książce, czyli jedynej do tej pory biografii w jego dorobku – ,,Norman Davies. Sam o sobie". Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

 

Profesor Norman Davies jest autorem ponad 20 bestsellerowych książek historycznych, które były tłumaczone na ponad 30 języków na całym świecie. Wśród najgłośniejszych jego książek są m.in. „Boże igrzysko. Historia Polski", „Powstanie '44" oraz „Europa walczy 1939–1945". Spotkanie w Gdyni będzie okazją, by porozmawiać z nim o jego najnowszej książce, biografii ,,Norman Davies. Sam o sobie", która miała premierę 23 września 2019 roku.

 

O książce ,,Norman Davies. Sam o sobie":

Kiedy się urodził, mama karmiła go za pomocą wiecznego pióra z pompką. Nie wierzono, że przeżyje.

Uwielbiał podróże i świeże powietrze. Po studiach na Oksfordzie chciał zostać… przewodnikiem górskim. Sport miał we krwi. Nie znosił wylegiwania się na plaży, za to uwielbiał samodzielnie prać koszule w wannie i prasować je, stojąc na balkonie z widokiem na Pacyfik.

Wybitny historyk, autor przełomowego Powstania '44, jeden z najlepszych znawców Europy Wschodniej, wnikliwy obserwator rzeczywistości, po raz pierwszy opowiada tak osobistą historię: o rodzinie, dorastaniu w Bolton, karierze nauczyciela, związkach z Francją i Polską, samochodach, futbolu, trudnych decyzjach, odważnych celach. Wszystko w charakterystycznym, erudycyjnym Daviesowym stylu – pełnym anegdot i z szerokim tłem historycznym, a także z ostrym realizmem – bez grama idealizacji, za to ze szczyptą angielskiego humoru.

 

Spotkanie autorskie z Normanem Daviesem

  • 19 października 2019 roku, sobota, godz. 12.00-14.00
  • Teatr Muzyczny / Nowa Scena
  • plac Grunwaldzki 1
  • Gdynia
  • wstęp wolny
view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności