Aktualności

Niezwykły pokaz mody z udziałem trójmiejskich projektantów. Zbierali pieniądze na fotele do chemioterapii

Charytatywny pokaz mody w Hotelu Sopot
Charytatywny pokaz mody w Hotelu Sopot. Fot. Aleksandra Chalińska

Specjalne fotele do chemioterapii mają trafić do pacjentów Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Wyremontowany Odział Radioterapii i Onkologii będzie potrzebował około 20 sztuk takiego sprzętu.

 

Pokaz mody zorganizowali wspólnie Projekt Aż Sobie Zazdroszczę i Fundacja Rak'n'Roll Wygraj Życie. Frekwencja dopisała. Sala w Hotelu Sopot pękała w szwach od chętnych do pomocy osób kochających modę.

Pokaz mody dla każdej pani

Podczas pokazu na wybiegu prezentowały się modelki o różnych kształtach i rozmiarach. Panie w róznym wieku poakzały modowe kolekcje trójmiejskich projektantów,  m.in. Michała Starosta i Patryka Wojciechowskiego. W prezentacji wzięły też udział modelki-mamy ze swoimi córeczkami. Ten wyjątkowy pokaz mody miał miejsce w sobotę, 12 sierpnia, o godz. 18 w Hotelu Sopot.

Fotele dla szpitala

Pacjenci chorzy na raka muszą spędzać nawet 6 godzin przyjmując chemię na niewygodnych krzesłach. Specjalne, wygodne fotele na pewno zwiększą komfort wycieńczonych przez chorobę pacjentów Gdyńskiego Centrum Onkologii.

 

Odział Radioterapii i Onkologii w Szpitalu im. PCK w Gdyni

Remontowany Odział Radioterapii i Onkologii w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Fot. Małgorzata Pisarewicz

 

Pomocy nie brakuje

Gościem specjalnym pokazu była Katarzyna Konieczka, która przygotowuje stylizacje dla światowych i krajowych gwiazd, jak: Lady Gaga, Madonna i Jennifer Lopez, Doda, Justyna Steczkowska i Maryla Rodowicz.

Pokaz mody rozpoczął się do występu Anny-Marii Wiśniewskiej - kobiety orkiesty o pieknym, mocnym głosie.

Na Facebooku projektu Aż Sobie Zazdroszczę, czytamy, że w organizację pokazu mody włączyło się wielu wolontariuszy. Nie brakowało też chętnych do pomocy modelek, projektantów i innych osób, które chciały współpracować przy zbiórce pieniędzy na ten cel.

 

view szablon artykułu