Aktualności

Niezwykła parada w Trójmieście. Mikołaje na rowerach będą wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Mikołaje na rowerach w Trójmieście
Fot. Kamil Gozdan / Mikołaje na rowerach

W niedzielę 13 stycznia 2019 r. rowerzyści przebrani za Mikołajów przejadą z Gdańska do Gdyni. Mimo chłodnej pogody będą wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i zbierać środki na sprzęt do szpitali dziecięcych.

 

To już 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

 

Zabierz strój Mikołaja i w drogę

Parada rowerzystów wyjdzie w samo południe spod Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu. Trasa przejazdu będzie wiodła od przez Drogę Zieloną, aleję Niepodległości, aleję Zwycięstwa, ulicę Świętojańską, aleję Jana Pawła na Skwer Kościuszki. Finał zaplanowany jest na godz. 13.00 przy Wydziale Nawigacji Uniwersytetu Morskiego. W paradzie mogą wziąć udział wszyscy, zarówno dorośli, jak i dzieci. W tym roku po raz pierwszy będzie okazja, by przejechać się rowerem cargo.

Mikołaje na rowerach

  • 13 stycznia 2019 r., niedziela, godz. 12.00-13.00
  • trasa: Ergo Arena – al. Niepodległości – al. Zwycięstwa – ul. Świętojańska – ul. Armii Krajowej – Skwer Kościuszki – al. Jana Pawła II – Wydział Nawigacji Uniwersytetu Morskiego
  • szczegóły na Facebooku Mikołaje na rowerach.
view szablon artykułu

Archiwum wiadomości