Aktualności

Nietypowy pociąg na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Pasażerów będzie wozić szynobus Kolei Dolnośląskich

Szynobus w malowaniu KD na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej
Szynobus w malowaniu KD na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Fot. facebook.com/PomorskaKolejMetropolitalna

W cieniu epidemii koronawirusa interesujące informacje płyną od kolejarzy. Na pomorskie szlaki wyjedzie szynobus w malowaniu Kolei Dolnośląskich. To efekt wymiany taboru jakiego dokonała Szybka Kolej Miejska. Techniczne kursy na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej już za nami.

 

Pierwsze kursy z pasażerami w przyszłym tygodniu.

 

Wymiana taboru

W cieniu pandemii koronawirusa cały czas funkcjonuje komunikacja. Podróżnych jest oczywiście niewielu, ale kolejarze pracują, aby ci co muszą, bezpiecznie dojechali do pracy. Jak czytamy na profilu SKM w mediach społecznościowych „Trzeba jednak patrzeć w przyszłość, tę już po  koronawirusie. Ograniczenia w poruszaniu się znikną i znowu zaczniecie licznie korzystać z komunikacji kolejowej". – Jeszcze przed pandemią rozpoczęliśmy poszukiwania bardziej pojemnego taboru, który zaspokoi popyt na przewozy na linii PKM – mówi Tomasz Złotoś, rzecznik prasowy SKM w Trójmieście. – Oferta Kolei Dolnośląskich wydawała się korzystna dla obu stron – dodaje. I tak na Pomorze przyjedzie szynobus SA132. Z kolei dolnośląscy kolejarze otrzymają jeden z elektrycznych zespołów trakcyjnych.

 

KD na PKM

Nowy skład SKM będzie wozić pasażerów na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. 7 kwietnia 2020 r. odbył się już pierwszy przejazd techniczny. A od przyszłego tygodnia skład będzie regularnie wozić podróżnych. Pomieści on ok. 300 osób. Cechą wyróżniającą dolnośląski szynobus to fakt, ze posiada on trzy part drzwi. Umożliwi to szybszą wymianę pasażerów na przystankach.  

view szablon artykułu