Aktualności

Nie tylko wotum zaufania i absolutorium. O czym jeszcze dyskutowali radni województwa?

X sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego.
X sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego. Fot. A.Olszak

Podczas X sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego radni wybrali przewodniczącego doraźnej komisji ds. morskich. Wyrazili również zgodę na sprzedaż nieruchomości oraz na zmiany w budżecie województwa.

 

Sesja odbyła się 27 czerwca 2019 r.

 

Wybór przewodniczącego

Zgodnie z zapowiedzą złożoną na poprzedniej, IX sesji sejmiku, 27 czerwca 2019 r. odbyło się głosowanie nad wyborem przewodniczącego Doraźnej Komisji ds. Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Został nim Zenon Odya. Wiceprzewodniczącym komisji został wybrany Karol Guzikiewicz. Obydwie kandydatury zostały przyjęte jednogłośnie.

 

Zgoda na sprzedaż

Radni zgodzili się również na sprzedaż nieruchomości nalężących do samorządu województwa pomorskiego w Nowym Dworze Gdańskim i Błotniku. Dzięki temu mieszkańcy tych nieruchomości staną się ich właścicielami. Sprzedane zostaną również nieruchomości niezamieszkałe w Cedrach Wielkich i w Lubaniu. W trybie bezprzetargowym sprzedany zostanie pałac w Lubuczewie, który kupi lokalny samorząd. Wszystkie uchwały zostały przyjęte jednogłośnie.

 

Informacja dla radnych

Tradycyjnie na sesji głosowane były również zmiany w budżecie województwa na 2019 r. Zmiana dotyczyła zmniejszenia dochodów oraz wydatków o około 16 mln zł. Radni zapoznali się również z raportem na temat oceny zasobów pomocy społecznej w województwie pomorskim. Na zakończenie wysłuchali również informacji na temat działań podejmowanych przez samorząd województwa w związku z sytuacją w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. T. Bilikiewicza w Gdańsku, którą przedstawiła członek Zarządu Województwa, Agnieszka Kapała-Sokalska.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka