Aktualności

Naucz dzieci programowania, seniorów odbierania poczty e-mail i wygraj nagrody [KONKURS]

Warsztaty cyfrowe
W ramach konkursu można zorganizować m.in. cyfrowe warsztaty dla młodzieży. Fot. unspash.com / You X Ventures

Chodzi o to, by możliwie najwięcej osób dowiedziało się, co dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. Można zorganizować warsztaty, spotkania lub zabawę. Najważniejsze, by wydarzenie odbyło się między 11 a 19 maja 2019 r.

 

Koniecznie trzeba także zgłosić swój pomysł na działanie do 19 maja 2019 r. na stronie organizatora konkursu (link w tekście).

 

Cyfrowe kino plenerowe czy warsztaty?

W konkursie udział może wziąć każdy: osoby prywatne, szkoły, gminy, koła gospodyń wiejskich, kluby seniora, biblioteki, domy kultury czy organizacje pozarządowe. Zabawa polega na tym, aby zainteresować jak najwięcej osób cyfrowymi technologiami i umożliwić im poznanie Internetu.

Można nauczyć seniorów korzystania z sieci, e-maili i mediów społecznościowych. Dzieci z pewnością chętnie poznają zasady programowania i tworzenia prostych aplikacji. A wszyscy dowiedzą się, jak nie dać się oszukać w Internecie i zabezpieczać swoje dane. Można zorganizować warsztaty, pogadankę, spotkanie, kino plenerowe czy cyfrowy piknik.

Warunki? Wydarzenie musi odbyć się w czasie tzw. Cyfrowej Majówki, czyli między 11 a 19 maja 2019 r. Warunkiem niezbędnym jest także zgłoszenie akcji przez specjalny formularz na stronie Ministerstwa Cyfryzacji do 19 maja. A do 26 maja należy przesłać sprawozdanie z przeprowadzonego działania. Im bardziej różnorodna grupa, a impreza kreatywna, tym łatwiej o nagrody.

Co można wygrać? Do zdobycia są roboty edukacyjne, bony na warsztaty z programowania oraz gadżety od sponsorów konkursu. Więcej informacji oraz regulamin na stronie Cyfrowej Majówki.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości