Aktualności

Najwybitniejsi jeźdźcy z całego świata, piękne konie i Puchar Narodów. Prestiżowe wyścigi konne w Sopocie

Wyścigi konne w Sopocie
Wyścigi konne w Sopocie. Fot. facebook.com/CSIO Sopot

Zawody konne CSIO 5* znalazły się w Pierwszej Dywizji europejskich rozgrywek Pucharu Narodów. Oznacza to, że Sopot znalazł się w prestiżowym gronie 8 miast, w których można zdobyć tę nagrodę. Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO 5* będzie można oglądać na sopockim hipodromie między 14 a 17 czerwca 2017.

 

Pierwsza Europejska Dywizja w Pucharze Narodów to absolutna czołówka, odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów, do której zaliczane są tylko najwyżej oceniane zawody.

 

Jeźdźcy z ośmiu państw

Podczas sopockiego CSIO 5* zawodnicy będą mieli okazję powalczyć o punkty do światowego Rankingu Longines w aż sześciu konkursach i podzielą między sobą łączną pulę nagród wynoszącą ponad 2 mln zł. Wśród zawodników zobaczymy jeźdźców z Polski, Holandii, Włoch, Francji, Hiszpanii, Belgii i Szwecji. W zawodach wezmą udział najlepsi zawodnicy świata: Kevin Staut, Henrik von Eckermann, Pieter Devos, a także córka Bruce'a Springsteena – Jessica Rae Springsteen. Na specjalne zaproszenie do Polski przyjadą też jeźdźcy ze Stanów Zjednoczonych.

Zawody co roku odwiedza ponad 20 tys. widzów, którzy, poza samymi wyścigami, mogą korzystać z wielu atrakcji na terenie hipodromu. Przygotowano m.in. specjalne pokazy husarii z Zamku w Gniewie oraz tańca z końmi Gonzalez Horses.

Więcej informacji na stronie zawodów CSIO 5*.

 

Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO 5*

  • 14-17 czerwca 2018 r., czwartek-niedziela, godz. 8.00-18.00
  • Hipodrom Sopot
  • ul. Polna 1
  • Sopot
  • bilety – 0-50 zł

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości