Aktualności

Największe przeboje musicalowe, operetkowe, operowe i tematy filmowe w niespodziewanej aranżacji. Sylwester w gdańskiej operze

Marcin Franc, fot. mat. prasowe Opery Bałtyckiej w Gdańsku
Marcin Franc, fot. mat. prasowe Opery Bałtyckiej w Gdańsku

Utwory z „Jesus Christ Superstar", „Nędzników", „Ziemi obiecanej" i „West Side Story". Prezentacja hitów z rozmaitych repertuarów – od Bacha i Pucciniego przez Edith Piaf i Cole'a Portera po Bregovicia i Kilara. Doskonałej muzyki można posłuchać 29 i 31 grudnia 2019 r.

 

W Operze Bałtyckiej widzowie będą wspólnie świętować najniezwyklejszą noc, gdy stary rok przechodzi w nowy. Wieczór uświetni koncert na thereminie. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Opery Bałtyckiej pod kierownictwem José Marii Florência.

 

Artyści

Sylwestrowy repertuar jest bardzo zróżnicowany, żeby się w nim odnaleźć potrzebne są mistrzowskie umiejętności wokalne. Kto je zaprezentuje? Wieczór uświetnią występy artystów – Agnieszki Jagi Przekupień i Marcina Franca oraz koncert wykonany na magicznym i rzadko spotykanym intrumencie – thereminie w wykonaniu węgierskiej wirtuozki Katica Illényi Official. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Opery Bałtyckiej w Gdańsku pod kierownictwem José Marii Florência, dyrektora artystycznego opery, który został uhonorowany medalem Gloria Artis za zasługi dla kultury polskiej, jest także konsulem honorowym Republiki Federalnej Brazylii w Polsce.

 

 

Przebojowy sylwester

  • 29 i 31 grudnia 2019 r., niedziela i wtorek, godz. 19
  • Opera Bałtycka
  • al. Zwycięstwa
  • Gdańsk
  • czas trwania – 3 godziny
  • bilety: 140-180 zł

 

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości