Aktualności

Największa w Polsce parada Mikołajów na Motocyklach w Trójmieście. Wspierają dzieci z domów dziecka

Fot. mat. prasowe Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe
Fot. mat. prasowe Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe

Motocykliści pomagają dzieciom z domów dziecka, hospicjów i szpitali. Podczas parady w niedzielę, 1 grudnia 2019 roku zbierają też cegiełki na obiady dla podopiecznych ośrodków szkolno-wychowawczych z całego województwa. W charytatywnym przejeździe przez Trójmiasto weźmie udział ponad 1,5 tys. motocyklistów i fanów motoryzacji.

 

To już 17. parada Mikołajów na Motocyklach. Pierwsza odbyła się w 2003 roku i wzięło w niej udział 9 osób. W ubiegłorocznej akcji ulicami Trójmiasta przejechało ponad 1,6 tys. osób.

 

Wyjeżdżą obiady dla dzieci

Motocykliści przebrani za Mikołajów, wystrojone maszyny i samochody wystartują o godz. 10.00 spod stadionu Energa Gdańsk. Meta znajduje się w przy al. Jana Pawła II w Gdyni. Tam około godz. 12.00 rozpocznie się charytatywna zbiórka pieniędzy oraz koncerty.

Każdy, kto chce wziąć udział w paradzie, musi kupić cegiełkę za minimum 25 zł. Dochód w całości zostanie przeznaczony na wykupienie obiadów dla dzieci z placówek szkolno-wychowawczych, m.in. w Bytowie, Wejherowie, Tczewie, Człuchowie i Pucku.

 – W ubiegłym roku udało się nam zebrać ponad 53 tys. zł – mówi Dorota Świeżawska, członek Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego, organizatora akcji. – Dzięki temu ufundowaliśmy prawie 11 tys. posiłków dla dzieci z dziesięciu ośrodków szkolno-wychowawczych w całym województwie, m.in. w Starogardzie Gdańskim, Czersku, Uśnicach, Gdyni i Gdańsku – wymienia Świeżawska.

W paradzie udział może wziąć każdy motocyklista, jednak należy przestrzegać pewnych zasad. – Każdy uczestnik powinien być odpowiednio przebrany – informuje Dorota Świeżawska. – Pojazdy, nawet te najbardziej szalone, powinny być dopuszczone do ruchu, a kierowca musi mieć uprawienia do prowadzenia. Dzieci można zabrać ze sobą na motocykl w kasku, nigdy na samodzielnym pojeździe – podkreśla Świeżawska. Regulamin udziału w przejeździe dostępny jest na stronach internetowych: mikolaje.gd.pl oraz tsm.org.pl.

Fot. mat. prasowe Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe.

Pomagają cały rok

Jeszcze przed paradą motocykliści zbierają środki na paczki, które od razu po paradzie rozwożą dzieciom z trójmiejskich domów dziecka, hospicjów oraz szpitali. Upominki otrzymuje 500 dzieci, które dzięki wizycie Mikołajów często po raz pierwszy w życiu mają okazję przejechać się motorem. – Maluchy czekają na te wizyty – mów Dorota Świeżawska. – Przygotowują dla zmotoryzowanych Mikołajów przedstawienia, śpiewają piosenki i recytują wierszyki. To wtedy zaczyna się dla nich świąteczny czas – opowiada Świeżawska.

Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe wspiera dzieci przez cały rok. Motocykliści odwiedzają dzieci w domach dziecka i ośrodkach również podczas weekendowych pikników, grają z nimi w piłkę nożną oraz spotykają się w Wielkanoc i Dzień Dziecka. Chorym maluchom fundują specjalną hipoterapię i wożą na motocyklach.

 

17. parada Mikołaje na Motocyklach

  • 1 grudnia 2019 roku, niedziela, godz. 10.00
  • start: Stadion Energa Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii 1, Gdańsk
  • meta: Akwarium Gdyńskie, al. Jana Pawła II 1, Gdynia
  • program i regulamin na stronie Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego
view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności