Aktualności

Najpiękniejsze piosenki, pieśni, duety, przeboje musicalowe i operetkowe. Sylwester 2019 w Słupsku

Konstantin Mayorov. Fot. mat. prasowe Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica
Konstantin Mayorov. Fot. mat. prasowe Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica

A może ostatni wieczór roku spędzić w filharmonii, słuchając wspaniałych artystów i orkiestry w repertuarze nie tak bardzo poważnym? Polska Filharmonia Sinfonia Baltica przygotowała specjalny koncert i występ pary tanecznej.

 

Sylwester w filharmonii rozpocznie się o godz. 20. Soliści Alejandrina Vazquez (sopran) i Oleg Lanovyi (tenor) z towarzyszeniem Orkiestry Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara, którą poprowadzi Bartosz Olejnik, zabiorą słuchaczy w muzyczną podróż. Natomisat o szampański humor zadba Emilia Czekała.

 

Alejandrina Vazquez – sopran

Studiowała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, na wydziale wokalno-aktorskim. W 2018 r. ukończyła uczelnię z wyróżnieniem. Tytuł licencjata muzyki z wyróżnieniem otrzymała na uniwersytecie Baja California w Meksyku (UABC). Była uczestnikiem licznych kursów muzycznych, prowadzonych przez znakomitych pedagogów i artystów. Koncertowała we Francji, Hiszpanii, na Kubie, w Rumunii, w Polsce, USA, Austrii i w Meksyku. Repertuar artystki jest bardzo bogaty, obejmuje pieśni artystyczne, dzieła muzyki kameralnej, jak również utwory muzyki współczesnej. Alejandrina Vázquez mieszka w Warszawie, występuje w Polsce. Jest doktorantką w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

 

Oleg Lanovyi – tenor

W 2007 r. ukończył Wyższą Szkołę Kultury im. Terebowlińskiego. Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny w Tarnopolu im. Wołodymyra Hnatiuka ukończył w 2009 r.), w 2013 – Lwowską Narodową Akademię Muzyczną im. M. Lysenko. Jest laureatem wielu konkursów muzycznych i festiwali, zdobył m.in. I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Solistów – Wokaliści „Sztuka XXI wieku" (Vorzel, 2011), I nagrodę na III Otwartym Ogólnoukraińskim Konkursie dla Młodych Wokalistów im. Teodora Teren-Juszczywa (Lwów, 2010), Stypendium Wagnera 2015.

 

Tancerze

Konstantin Mayorov – zasłużony artysta Ukrainy: solista w Narodowym Teatrze Opery i Baletu we Lwowie, Odessie, Kijowie.

Tisato Isikawa – Japonia, artystka Narodowego Teatru Opery i Baletu w Tokio, Odessie i Kijowie.

 

Bartosz Olejnik – dyrygent

Urodzony w rodzinie pokoleniowo związanej z muzyką. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. Swój warsztat dyrygencki kształcił w kraju i za granicą. W dziedzinie dyrygentury współpracuje z Operą Na Zamku w Szczecinie, Operą Bałtycką w Gdańsku, Capella Bydgostiensis, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku, Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, którą w 2017 r. przygotował do koncertu z Andrea Bocellim oraz Ogólnopolską Orkiestrą Lekarzy. W listopadzie 2019 r. objął kierownictwo muzyczne nad operą „Flis" Stanisława Moniuszki w reżyserii Michała Znanieckiego, która zostanie wystawiona podczas festiwalu Opera Tigre w Argentynie.

 

Emilia Czekała – prowadzenie koncertu

Wokalistka, konferansjer, flecistka. O jej wszechstronnych zainteresowaniach może świadczyć fakt, że z wyróżnieniem ukończyła filmoznawstwo oraz język niemiecki na brytyjskiej uczelni The University of Hull. Po powrocie do kraju to muzyka stała się najważniejsza: podjęła studia na kierunku wokalistyka jazzowa na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Odnosi także sukcesy jako konferansjer – od wielu lat prowadzi koncerty Orkiestry im. Johanna Straussa (Orkiestry Symfoników Bydgoskich), której obecnie jest dyrektorem. Konferansjerkę prowadzi nie tylko po polsku, ale także po angielsku, współpracowała w tym zakresie z Filharmonią Pomorską, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną czy Filharmonią Sudecką zyskując znakomite recenzje  i opinie słuchaczy. Jesienią 2016 r. stworzyła swój wideoblog osobisty „Ema mówi", gdzie realizuje swoje pasje mówiąc o muzyce. Tworzy własne projekty muzyczne, daje recitale, jest autorką projektu Cafe Bodo, w którym wciela się w Hankę Ordonównę. Śpiewała w zespole Singin' Birds.

 

 

Gala sylwestrowa

  • 31 grudnia 2019 r., wtorek, godz. 20
  • Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara
  • ul. Jana Pawła II 3
  • Słupsk
  • bilety: 150 zł

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości