Aktualności

Najlepsi młodzi sportowcy z Pomorza poszukiwani. Kto ma szansę na stypendium marszałka?

W ubiegłym roku stypendium sportowe marszałka otrzymało 50 osób, wśród nich byli m.in. żeglarze. Fot. Sławomir Lewandowski
W ubiegłym roku stypendium sportowe marszałka otrzymało 50 osób, wśród nich byli m.in. żeglarze. Fot. Sławomir Lewandowski

Do rozdania jest ponad 220 tys. zł. Szansę na sportowe stypendium marszałka ma 50 osób w czterech kategoriach: młodzieżowiec, junior, junior młodszy oraz sportowcy niepełnosprawni w wieku do 25 lat. Wnioski można składać do 15 października 2019 r.

 

Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego dla sportowców przyznawane są od 2009 r. Jednymi z pierwszych stypendystek były m.in. olimpijka Angelika Cichocka (lekkoatletyka) oraz mistrzyni Europy Paula Wrońska (strzelectwo sportowe).

 

10 miesięcy wsparcia dla najlepszych

Zarząd Województwa Pomorskiego zdecydował o przeznaczaniu 222 500 zł na stypendia sportowe dla młodzieży. Kapituła przyzna łącznie 50 stypendiów: 20 stypendiów po 700 zł w kategorii młodzieżowca, 15 stypendiów po 350 zł w kategorii juniora i 15 stypendiów po 200 zł w kategorii juniora młodszego. Wsparcie będzie wypłacane przez dziesięć miesięcy – od 1 lutego do 30 listopada 2019 r.

– Chcemy wyróżnić najlepszych pomorskich sportowców – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Te pieniądze to nasz wkład w ich rozwój, nieustający progres. Chcemy stworzyć sportowcom jak najlepsze warunki do osiągania sukcesów i wspierać ich karierę. Doceniamy to, że reprezentują nasz region na arenie krajowej i międzynarodowej – podkreśla Struk.

 

Dla kogo stypendium

Wnioski o przyznanie stypendium mogą składać kluby i związki sportowe oraz Pomorska Federacja Sportu. Stypendium może otrzymać zawodnik, który jest mieszkańcem województwa pomorskiego i członkiem klubu sportowego mającego siedzibę na terenie województwa. Zawodnik musi uprawiać dyscyplinę olimpijską, paraolimpijską lub dyscyplinę objętą systemem współzawodnictwa dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo. Stypendium przyznane będzie tylko uczniom, słuchaczom szkoły policealnej lub studentom, którzy zajęli miejsce od I do VIII w mistrzostwach świata, I-VI mistrzostwach Europy lub miejsce od I do III w Mistrzostwach Polski w danej kategorii wiekowej lub w sporcie osób niepełnosprawnych w okresie roku poprzedzającego złożenie wniosku.

Wzór wniosków i szczegółowe zasady przyznawania stypendiów dostępne są w Ogłoszeniach i Komunikatach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości