Aktualności

Nad morze i na Kaszuby. Drogi wojewódzkie 203 i 211 będą jak nowe

Przekazanie decyzji o dofinansowaniu projektu przebudowy drogi wojewódzkiej 203 oraz 212
Przekazanie decyzji o dofinansowaniu projektu przebudowy drogi wojewódzkiej 203 oraz 212. Fot. Aleksander Olszak

Lepszy komfort jazdy, nowe drogi rowerowe i chodniki oraz większe bezpieczeństwo ruchu drogowego. Tak już za dwa lata będzie się jeździć po pomorskich drogach. Przebudowa dróg została dofinansowana przez Samorząd Województwa Pomorskiego.

 

Marszałek Mieczysław Struk przekazał 19 października 2017 r. Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Gdańsku umowę na dofinansowanie projektów modernizacji dróg wojewódzkich 203 oraz 211.

 

Nad morze drogą 203

Droga wojewódzka 203 łącząca Ustkę z Darłowem zostanie przebudowana na blisko 12 - kilometrowym odcinku, od Ustki do granicy województwa pomorskiego. W ramach prac droga zostanie poszerzona oraz  wykonana będzie nowa nawierzchnia. Odnowione będzie oznakowanie pionowe. Nowe zatoki autobusowe ułatwią korzystanie z komunikacji publicznej. Bezpieczeństwo pieszych poprawią nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe. 

 

 

 

Na Kaszuby drogą 211

Przebudowa obejmie również około 15 kilometrów drogi wojewódzkiej 211 pomiędzy Kartuzami a Mojuszem. Zakres prac będzie podobny do tego na drodze 203. Na Kaszubach również będzie nowa nawierzchnia i chodniki. Dodatkowo, projekt zakłada zachowanie i przebudowę istniejących przejazdów kolejowych na nieczynnej obecnie linii Kartuzy – Lębork.

 

Koszt inwestycji

Projekty modernizacji dróg wojewódzkich zostały dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Przebudowa drogi 203 kosztować będzie niecałe 48 milionów, z tego 38 stanowić będzie dofinansowanie z RPO. Z kolei prace na drodze 212 kosztować będą około 58 mln zł, w tym 47 milionów zł stanowić będzie dofinansowanie. Prace na obu drogach powinny zakończyć się w drugiej połowie 2019 roku.

view szablon artykułu