Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/1cc0bef9-28fc-4c3f-8723-b6f0086ed42f.jpg Na styku polskiej i chińskiej tradycji. Finałowy pokaz to efekt warsztatów tanecznych Silkroad Expression

Na styku polskiej i chińskiej tradycji. Finałowy pokaz to efekt warsztatów tanecznych Silkroad Expression

Tańczące Chinki

Taneczną etiudę wieńczącą warsztaty będzie można zobaczyć w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w środę, 8 sierpnia 2018 r. Wstęp jest wolny, ale obowiązują dostępne w kasie wejściówki.

 

Zajęcia taneczne, które odbywały się od 27 lipca do 8 sierpnia 2018 r. były współorganizowane przez Międzynarodowy Festiwal Sztuki w Szanghaju (CSIAF), Gdański Teatr Szekspirowski oraz Fundację Theatrum Gedanense.

 

Jak kierować ciałem w ruchu?

Na gali finałowej zostanie zaprezentowany spektakl tańca współczesnego zawierający elementy tradycji polskiej i chińskiej. Etiuda wieńcząca warsztaty to efekt zabawy ruchem, kompilacja różnych idei i metod swobodnego wykorzystywania ciała w ruchu z przestrzenią. Troje prowadzących warsztaty choreografów: Izabela Chlewińska, Leszek Bzdyl i Andrzej Morawiec połączyło swoje doświadczenia. Dzięki improwizacji oraz zagadnieniom technicznym szeroko pojętego tańca współczesnego starali się przekazać wiedzę. Wykorzystywali izolację i swobodny przepływ energii, zawieszenia ruchu, grawitację, umiejętne koncentrowanie i wyzwalanie energii w tańcu. Uczono też, jak poruszać się efektywnie, będąc jednocześnie kreatorem.

Wydarzenie jest współorganizowany przez stowarzyszenie Shanghai Student Dance Alliance i realizowane przez Międzynarodowe Centrum Studenckie – Shanghai International Student Service Centre. Chińscy uczestnicy obozu pochodzą ze szkoły zrzeszonej ze szkołą średnią Jinyuan w Szanghaju.

International Student Service Centre.

 

Program:

młodzież ze szkoły Jinyuan w Szanghaju

Szczęśliwy Ogród” – taniec dziecięcy

Taniec przedstawia scenę dorastania we współczesnym, cudownym świecie i jednocześnie ukazuję niezwykłą dziecięcą energię oraz szczęśliwe dzieciństwo.

Występują: Lin Moyan, Zeng Shiyan, Du Yuening, Wu Xiaoran, Yang Yifan, He Yishan, Guan Mingyue, Ma Enqi, Cao Xintong.

 

 „Ulatująca młodość” – klasyczny taniec chiński

Taniec ukazuję naiwność młodej dziewczyny, przywołując wspomnienia młodości. Chwytaj dzień, bo upływająca młodość nigdy nie powróci. Występuje Kong Weiya .

 

 „Chmury na niebie” – chiński (mongolski) taniec ludowy

Tancerz ma na sobie tradycyjny mongolski strój. Szybkie i energiczne ruchy odzwierciedlają ducha Mongołów, prezentując ich tradycyjny styl życia i dążenie do wolności. Występuje Zhao Shiyue.

 

 „Dziewczyna Dai” – chiński (Dai) taniec ludowy 

Taniec przedstawia piękno postaci dziewcząt Dai w świetle księżyca. Naprzemiennie rozciągające się i wykonujące skoki dziewczęta Dai są urocze i pełne wdzięku.

Występują: Zhao Yanjunz, Zhang Yue, Wang Yixuan, Wang Tianyi, Xu Xinyi.

 

 „EIEI” – jazz

Taniec jest pełen energii i młodzieńczego ducha, który zachęca do podążania za marzeniami. Występują: Kong Weiya, Zhao Shiyue, Zhuang Yiyan.

 

 „Ogień chiński” – Wa, taniec ludowy

Ogień symbolizuje entuzjazm i niepohamowany charakter grupy etnicznej Wa. Taniec, pełen obrotów i figur, pokazuje ich pasję, z którą dążą do zapewnienia sobie dobrego i dostatniego życia. Występują: Wang Tianyi, Ma Enqi, Xu Xinyi.

 

 „Młodość/Młodzież” – chiński taniec współczesny       

Taniec osadzony jest w realiach osadzone jest w realiach militarnej grupy artystycznej z lat 70. XX w. Taniec pokazuje ich nadzieję i aspiracje na przyszłość. To także hołd dla tych, którzy poświęcili karierze swoją młodość.

Występują: Yang Le, Shen Yanmin, Kong Weiya, Zhao Shiyue, Zhuang Yiyan, Zhang Yue, Huang Xiaosu, Zhou Ziyu, Xiao Weizi.

 

 

młodzież z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku

 

Under Her Skin”

  • muzyka: Max Richter
  • choreografia i wykonanie: Kornelia Hałuszka

 

Escalate”

  • muzyka: Tsar B
  • choreografia: Kalina Porazińska
  • występuje: Jakub Kiryk

 

„Nu”

  • muzyka: Ori Lichtik
  • choreografia: Sayaka Haruna Kondradzka
  • występuje Aleksandra Szeląg

 

Beyond words”

  • muzyka: Bobby McFerrin
  • choreografia: Andrzej Morawiec
  • występuje: Juliana Jelińska

 

Origami”

  • muzyka: Aleksandra Bilińska
  • choreografia: Andrzej Morawiec
  • wykonanie: Tom Bombadil Dance Company

Silkroad Expression 

  • 8 sierpnia 2018 r., środa, godz.17.00 
  • Gdański Teatr Szekspirowski
  • ul. Bogusławskiego 1
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny na podstawie wejściówek wydawanych w kasie

Zobacz: Gdański Teatr Szekspirowski

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.