Aktualności

Na plaży, na leżakach, na dachu teatru i na molo. Sprawdź, gdzie w tym roku zobaczysz ulubione filmy w plenerze

Kino pod Gwiazdami w Wejherowie
Kilka plenerowych kin w Pomorskiem już działa. Wejherowskie Kino pod Gwiazdami zacznie się w czwartek 5 lipca 2018 r. Fot. facebook.com/Wejherowskie Kino pod Gwiazdami

Letnie kina pod chmurką startują nie tylko w Trójmieście, ale też m.in. w Krynicy Morskiej, Chałupach, Karwi, Wejherowie, Malborku czy Charzykowach. Będzie można zobaczyć najnowsze polskie i zagraniczne produkcje. Większość plenerowych pokazów będzie bezpłatna.

 

Sprawdź terminy pokazów i miejsca, w których powstaną letnie kina na świeżym powietrzu w Pomorskiem.

 

Chałupy

Kilka filmów zobaczymy w Chałupach. Letnie kino na leżakach zacznie się 9 lipca 2018 r. O godz. 22.00. obejrzymy komedię „Czym chata bogata!" Philippe'a de Chauveron, a następnego dnia „PolandJę" Cypriana T. Olenckiego. Kolejne pokazy odbędą się w sierpniu. Wstęp jest bezpłatny, a program można sprawdzić na stronie Kino na leżakach.

 

Charzykowy

W Charzykowach latem odbędą się dwa pokazy plenerowego kina. W sobotę 14 lipca 2018 r. w Amfiteatrze Letnim im. Ottona Weilanda o godz. 22.00 zostanie wyświetlony film „Nice Guys. Równi Goście" Shane'a Blacka, a w piątek 20 lipca 2018 r. o godz. 21.30 film „Last Vegas" Jona Turteltauba. Więcej informacji na stronie Filmowego lata z Orange.

 

Chłapowo

Na dwa pokazy plenerowego kina na leżakach mogą liczyć mieszańcy i turyści Chłapowa. Francuska komedia „Facet na miarę" Laurenta Tirarda zostanie wyświetlona 4 sierpnia 2018 r. o godz. 21.30, a polski film „Porady na zdrady" Ryszarda Zatorskiego 22 sierpnia 2018 r. o godz. 21.00. Wstęp jest bezpłatny, a program pokazów można sprawdzić na stronie Kino na leżakach.

 

Gdańsk

Aż 11 pokazów filmów przygotował Teatr Szekspirowski, którego dach zmieni się w letnie kino. Pierwszy z nich już się odbył, a ostatni zobaczymy na koniec wakacji – 25 sierpnia 2018 r. Część filmów będzie wyświetlana w soboty, część w środy, a cena biletu to 10 zł. Start zawsze o 21.30. – Ubiegłoroczna frekwencja pokazała, że mieszkańcy Gdańska i turyści korzystali bardzo chętnie z naszej oferty – Anna Kądziela-Grubman, pomysłodawczyni cyklu filmowego. – Na pokazy przychodziły tłumy, a ilość miejsc jest niestety ograniczona. Dlatego w tym roku wybrane pokazy, w przypadku dużego zainteresowania i braku miejsc na tarasie, odbędą się również na drugim ekranie zlokalizowanym na dziedzińcu teatru. Nowością będzie również pula biletów dostępna w sprzedaży internetowej – dodaje.

W cyklu zaprezentowane zostaną najciekawsze filmy ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na najważniejszych światowych festiwalach filmowych, takich jak Berlinale, Cannes czy Wenecja. Pojawią się też filmy o charakterze wielkomiejskim, których akcja rozgrywa się w metropoliach. Wśród tytułów m.in. „Julieta" Pedro Almodóvara, „Paterson" Jima Jarmusha oraz „The Square" w reżyserii Rubena Östlunda. Pełen program i rezerwacje biletów na stronie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

 

Gdynia

W Gdyni tradycyjnie latem ruszy Kino Letnie w Orłowie. W każdy wtorek, a także po raz pierwszy w wybrane poniedziałki od 2 lipca do 7 sierpnia 2018, zaprezentowane zostaną wybitne filmy światowego formatu. Z widokiem na morze i orłowskie molo łącznie zobaczymy 10 filmów, a wśród nich m.in. „Tylko kochankowe przeżyją" Jima Jarmusha, „The Florida Project" Seana Bakera oraz „Toni Erdmann" w reżyserii Maren Ade. Bilet wstępu będzie kosztował 10 zł, a pokazy planowane są zawsze na godz. 21.30. Więcej informacji i pełen program na stronie Kino Letnie w Orłowie.

Gdyńską nowością będą projekcje filmów na ścianie Centrum Handlowego Batory. Pierwszy bezpłatny pokaz odbędzie się 29 czerwca, a kolejne w co drugi piątek. Filmy będą wyświetlane o godz. 21.30, a widzowie obejrzą je siedząc w wygodnych plażowych leżakach. Do zobaczenia będą lekkie, wakacyjne tytuły, m.in. „La La Land" Damiena Chazelle, „Nice Guys. Równi goście" Shane'a Blacka i „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" Paolo Genovese. Szczegóły na stronie CH Batory.

 

Karwia

Malownicza plaża w Karwii zmieni się na jeden dzień w letnie kino plenerowe. W piątek 3 sierpnia 2018 o godz. 21.30 zobaczymy film „Dusigrosz" w reżyserii Freda Cavayé. Wstęp jest bezpłatny, a dokładne miejsce wyświetlania filmu można sprawdzić na stronie Kina na leżakach.

 

Krynica Morska

Już od wczoraj można korzystać z plenerowych kin w Krynicy Morskiej. W Porcie Jachtowym zobaczymy m.in. filmy „Jutro będziemy szczęśliwi" Hugo Gelina, „Królowie lata" Jordana Vogt-Robertsa oraz „Nietykalnych" Erica Toledano i Oliviera Nakache. Łącznie odbędzie się pięć pokazów, na które wstęp jest bezpłatny. Program można sprawdzić na stronie Filmowego Lata z Orange.

 

Kwidzyn

Od 2 lipca do 27 sierpnia 2018 r. w każdy poniedziałek będzie można oglądać filmy na pl. Jana Pawła II w Kwidzynie. O 17.00 będą zaczynać się seanse dla dzieci, a o 19.00 dla dorosłych. Wtęp jest bezpłatny, a więcej o kwidzyńskim Wakacyjnym Kinie na Leżakach można przeczytać na stronie centrum kultury.

 

Malbork

Letnie kino na leżakach w Malborku rozstawi się przy pl. Kazimierza Jagiellończyka. W piątek 29 czerwca 2018 r. o godz. 22.00 zobaczymy film „Za jakie grzechy, dobry Boże?" Philippe'a Chauveron, a w sobotę „Lato w Prowansji" Rose Bosch. Więcej informacji na stronie Filmowego lata z Orange.

 

Sopot

Codziennie filmy będzie można oglądać w ramach Visa Kino Letnie. Pokazy zaczną się 1 lipca, a ostatni film zobaczymy 31 sierpnia 2018 r. Projekcje odbywać się będą na molo o godz. 22.00 lub 21.30. Każdy dzień tygodnia to inny temat przewodni wyświetlanych filmów, np. poniedziałki będą muzyczne, niedziele kobiece, soboty oscarowe, a piątki komediowe. Siedząc na plażowych leżakach zobaczymy m.in. „Atak paniki" Pawła Maślony, „Baby Driver" Edgara Wrighta oraz „Boską Florence" Stephena Frearsa. Mimo że projekcje są bezpłatne, będziemy musieli kupić bilet wstępu na sopockie molo. Program pokazów można zobaczyć na stronie Visa Kino Letnie.

 

Swornegacie

W Swornychgaciach latem odbędą się dwa pokazy plenerowego kina. W piątek 13 lipca 2018 r. w amfiteatrze o godz. 22.00 zostanie wyświetlony film „Last Vegas" Jona Turteltauba, a w czwartek 19 lipca 2018 r. o godz. 21.30 film „Nice Guys. Równi Goście" Shane'a Blacka. Więcej informacji na stronie Filmowego lata z Orange.

 

Ustka

W ramach akcji Kino na leżakach w Ustce zobaczymy komedię „Porady na zdrady" Ryszarda Zatorskiego. Pokaz 23 lipca 2018 r. o godz. 22.00 będzie bezpłatny. Miejsce wyświetlania filmu można sprawdzić na stronie Kina na leżakach.

 

Wdzydze

Kino letnie w każdą wakacyjną środę zaprasza do Wdzydz. Na scenie letniej przy Centrum Usług Turstycznych będzie można zobaczyć m.in. filmy „Jak zostać kotem", „Sagę Wikingów" oraz „Renegatów". Pełny repertuar dostępny jest na stronie Gminy Kościerzyna.

 

Wejherowo

Wejherowskie Kino pod Gwiazdami zacznie się w czwartek 5 lipca 2018 r. o 21.30. W amfiteatrze w parku miejskim im. A. Majkowskiego o godz. 21.30 zostanie wyświetlony „La La Land" Damiena Chazelle. Kolejne pokazy w każdy czwartek lipca i sierpnia o tej samej godzinie. Zobaczymy jeszcze m.in. „Najlepszego" Łukasza Palkowskiego, „BFG: Bardzo Fajnego Giganta" Stevena Spielberga i „Przełęcz ocalonych" Mela Gibsona. Wstęp jest bezpłatny, a listę filmów można sprawdzić na Facebooku Kina pod Gwiazdami.

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności