Aktualności

Muzyka młodego pokolenia na Westerplatte. Koncert upamiętniający bohaterów września 1939 roku

Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte
Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. Mat. prasowy organizatora

„Każdy ma swoje Westerplatte" to hasło koncertu polskich zespołów muzycznych, który odbędzie się w sobotę, 14 września 2019 r. Przed Pomnikiem Obrońców Wybrzeża wystąpią m.in. Arka Noego i Pięć Dwa Dębiec, a jako gwiazda wieczoru – Luxtorpeda. Udział w koncercie jest bezpłatny, ale należy się wcześniej zarejestrować.

 

Koncert rozpocznie się po złożeniu kwiatów na Cmentarzyku Obrońców Westerplatte oraz przed Pomnikiem Obrońców Wybrzeża. Na scenie wystąpią: Arka Noego, Pięć Dwa Dębiec, Przybył Megafon, Wild Pig Band oraz Luxtorpeda.

– Zespoły zagrają autorskie utwory, w tym te o charakterze budującym poczucie wspólnoty i ducha patriotycznego. Idei koncertu przyświecają słowa świętej pamięci Jana Pawła II wypowiedziane w czasie wizyty w Gdańsku w 1987 roku: „Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte…" – informuje Grzegorz Wydrowski, prezes Zarządu Fundacji Sprzymierzeni z GROM.

 

Fundacja Sprzymierzeni z GROM zajmuje się organizowaniem pomocy dla byłych żołnierzy oraz funkcjonariuszy służb mundurowych i ich rodzin, zwłaszcza wdów i sierot, w przypadku ciężkiej choroby, wypadków losowych powiązanych z wykonywaną służbą powodujących utratę zdrowia, trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej, niepełnosprawności, długotrwałej rehabilitacji i leczenia. Fundacja zajmuje się również niesieniem pomocy żołnierzom i funkcjonariuszom pełniącym obecnie służbę: pomoc medyczną, psychologiczną, socjalną i prawną.

 

Koncert „Każdy ma swoje Westerplatte"

  • 14 września 2019 r., sobota, godz. 17.00-23.15
  • plac przed Pomnik Obrońców Wybrzeża
  • Gdańsk-Westerplatte

 

Udział w koncercie jest bezpłatny, ale należy zarejestrować się na stronie organizatora – Fundacji Sprzymierzeni z GROM.

 

Program:

  • godz. 17.00 – Arka Noego
  • godz. 18.15 – Pięć Dwa Dębiec
  • godz. 19.00 – Przybył Megafon
  • godz. 20.20 – Wild Pig Band
  • godz. 21.45 – Luxtorpeda

 

 

Plakat koncertu na Westerplatte
view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności