Aktualności

Morze i żagle na interaktywnych puzzlach. Konkurs dla uczniów pomorskich szkół

Mat. prasowy Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej
Mat. prasowy Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej

Morskie podróże i przygody pod żaglami to temat nowego konkursu przeznaczonego dla uczniów pomorskich szkół. Wystarczy namalować, narysować lub wykleić pracę plastyczną, a następnie ją sfotografować i stworzyć puzzle online. Termin na wykonanie tego zadania upływa 15 kwietnia 2020 r.

 

Konkurs „Ahoj morska przygodo!" został ogłoszony w ramach Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej. W zabawie mogą wziąć udział uczniowie klas 6-8 uczęszczający do szkół podstawowych na terenie województwa pomorskiego. Nagrody niespodzianki dla zwycięzców ufundował Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

 

Jakie zadanie trzeba wykonać?

Zadanie konkursowe polega na samodzielnym wykonaniu pracy plastycznej. Jej tematem powinny być dalekie morskie podróże i przygody pod żaglami. Technika plastyczna jest dowolna – swoje pomysły można np. namalować, narysować lub wykleić na papierze. Następnie, wykonana praca powinna zostać sfotografowana i przekształcona w interaktywne puzzle do układania online. Można to zrobić za pomocą bezpłatnego kreatora dostępnego na portalu: https://www.jigsawplanet.com/.

Zdjęcie pracy plastycznej oraz link do puzzli online należy przesłać do 15 kwietnia 2020 r. na adres mailowy: edukacjamorska@odn.slupsk.pl w temacie wiadomości wpisując „Konkurs – puzzle". W jej treści wymagane jest natomiast podanie imienia i nazwiska uczestnika konkursu, danych placówki szkolnej oraz telefonu kontaktowego do rodzica lub opiekuna.

 

Kiedy zostaną ogłoszone wyniki?

Nadesłane zdjęcia prac i linki do puzzli online zostaną umieszczone na fanpage'u Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni na podstawie liczby uzyskanych polubień. Głosowanie na Facebooku potrwa od 16 do 23 kwietnia.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 27 kwietnia. Stosowna informacja zostanie zamieszczona na stronie internetowej Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, a także portalu Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej oraz Facebooku. Nagrody trafią do autorów trzech najlepszych prac. Rodzice i opiekunowie laureatów zostaną powiadomieni telefonicznie lub mailowo o wygranej.

 

Szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu, dostępne są na portalu Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości