Aktualności

Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski załóg wieloosobowych. Trzydniowa rywalizacja rozpocznie się już w piątek

Żeglarze na jachcie
Fot. materiał prasowy organizatora

W Gdańsku od 23 do 25 sierpnia 2019 r. wystartuje 16, a może nawet 18 jachtów. Będą rywalizować podczas Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC załóg wieloosobowych. W zawodach wezmą udział znani żeglarze m.in. Witold Karałow i Michał Śliwa.

 

Impreza zaliczana jest do Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski oraz Pucharu Bałtyku Południowego.

 

Zmierzą się utytułowani żeglarze

W tej grupie znalazły się takie jednostki jak Scamp 27 pod wodzą Witolda Karałowa, który wraca ze Szwecji z brązowym medalem mistrzostw Europy ORC oraz Barakam z Michałem Śliwą, brązowym medalistą tegorocznych Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski załóg dwuosobowych. Nie zabraknie innych uznanych i utytułowanych regatowców, zatem zapowiada się ostra rywalizacja na akwenie regat. – Liczba startujących załóg najprawdopodobniej wzrośnie do 18, bo zgłosiły się do mnie jeszcze dwie ekipy, które chcą powalczyć o mistrzostwo – zastrzega Marek Lenart, komandor regat. – Kiedy ktoś deklaruje wolę walki i spełnia wymogi regulaminowe, nie możemy mu odmówić udziału w regatach. A jeśli chodzi o nas – organizatorów – przygotowania do wydarzenia idą pełną parą. Czekamy już tylko na rejestrację zgłoszonych załóg i sygnał startu do pierwszego wyścigu. W sumie wyścigów będzie siedem. Zakończenie i uroczystość wręczenia nagród planujemy około 16 w niedzielę – tłumaczy Lenart.

Podczas niedzielnego finału w Gdańsku oficjalnie ogłoszeni zostaną organizatorzy poszczególnych imprez przyszłorocznego cyklu Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC.

Cykl Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski jest częścią obchodów 95-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego. Honorowy patronat nad regatami objęli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Mistrzostwa organizuje Gdański Ośrodek Sportu we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Żeglarski.info.

Program:

22 sierpnia, czwartek

  • godz. 10.00-20.00 – rejestracja w biurze regat
  • godz. 10.00-20.00 – inspekcja pomiarowa i techniczna w porcie regat

23 sierpnia,  piątek

  • jeden wyścig up&down
  • jeden wyścig długi na trasie otwartej

24 sierpnia, sobota

  • trzy wyścigi up&down

25 sierpnia, niedziela

  • dwa wyścigi up&down

W przypadku, gdy dokonany zostanie podział na klasy, jachty poszczególnych klas startowały będą odrębnie.

Sygnał ostrzeżenia dla pierwszego wyścigu w dniach 23 i 24 sierpnia planowany jest o godz. 10.55. 25 sierpnia sygnał ostrzeżenia dla pierwszego wyścigu planowany jest o godz. 9.55. Tego dnia żaden sygnał ostrzeżenia nie zostanie podany po godz. 12.55.

 

 

 

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości