Aktualności

Mieszkańcy Małego Trójmiasta Kaszubskiego mogą liczyć na pomoc w znalezieniu pracy, modernizację energetyczną budynków i upiększenie okolicy

Ludzie przed urzędem w Redzie
Fot. Ryszard Hurka

35 mln zł dla mieszkańców Rumi, Redy i Wejherowa. Pieniądze zostaną przeznaczone na aktywizację zawodową bezrobotnych, ale też na rekreację. Powstanie platforma widokowa i ścianka wspinaczkowa. Jednak to nie wszystko.

 

Umowy na 6 projektów dla Rumi, Redy i Wejherowa, 23 czerwca 2017 r. podpisał marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Rewitalizacja dla mieszkańców

W Rumi powstanie Klub Integracji Społecznej przeznaczony dla osób i rodzin zagrożonych ubóstwem oraz wykluczeniem społecznym. Znajdą tam wsparcie psychologiczne, skorzystają z pomocy prawnej, socjalnej oraz zawodowej. Dzięki temu projektowi osoby takie będą mogły podjąć pracę i zacząć życie na własny rachunek. Dotyczy to również niepełnosprawnych.

Część środków zostanie przeznaczona na nową infrastrukturę na osiedlu Zagórze. Mieszkańcy skorzystają z nowej platformy widokowej i schodów terenowych. Na osiedlu powstaną też ścieżka historyczno-edukacyjna, amfiteatr i ścianka wspinaczkowa.

 

Będzie cieplej i taniej

Umowy o dofinansowanie modernizacji energetycznej budynków to czysty zysk dla mieszkańców. W Wejherowie, Gościcinie, Orlu oraz Redzie docieplonych zostanie 11 budynków. Będą w nich zamontowane nowe instalacje centralnego ogrzewania, co umożliwi korzystanie m.in. z odnawialnych źródeł energii. Zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, docieplane będą ściany i stropy budynków. Zmodernizowane obiekty będą tańsze w utrzymaniu. Zmniejszy się też zanieczyszczenie środowiska.

 

Koszt wsparcia

Wartość projektów wynosi ponad 35 mln zł, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 to 21,5 mln zł.

Umowy o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020

 

 

view szablon artykułu