Aktualności

Miało być regionalne, ale będzie globalne. Otwarcie biznesowego centrum JUUL Labs w Gdańsku

Kompleks biurowy Alchemia. Tu działać będzie Global Business Services Center JUUL Labs
Kompleks biurowy Alchemia. Tu działać będzie Global Business Services Center JUUL Labs. Fot. Aleksander Olszak

Amerykański koncern JUUL Labs z Doliny Krzemowej zajmuje się produkcją inhalatorów do e-papierosów. W gdańskim centrum znajduje się część administracyjno-finansowa dla Europy Środkowo-Wschodniej i Afryki. Prace w nim znalazło już 50 specjalistów. Działalność centrum biznesowego została uroczyście zainaugurowana 17 września 2019 r.

 

Centrum znajduje się w jednym z budynków zespołu Alchemia.

 

Ważna inwestycja

Amerykańskie centrum to kolejna zagraniczna inwestycja na Pomorzu. – Doceniamy te inwestycje, które sprawiają, że Pomorze jest atrakcyjną lokalizacją dla młodych specjalistów – podkreśla podczas otwarcia centrum biznesowego wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski. W centrum pracę znalazło już 50 osób. – Naszym priorytetem jest zapewnienie rozwoju regionu poprzez utrzymanie utalentowanych ludzi w województwie – dodaje.

 

Otwarcie  Global Business Services Center JUUL Labs w Gdańsku. Fot. mat. pras.

 

Czym zajmują się pracownicy?

JUUL Labs to pochodzący z Doliny Krzemowej w Kalifornii start-up, który w ostatnich latach zdominował amerykański rynek elektronicznych inhalatorów nikotyny. W pierwszej fazie centrum miało wspierać funkcje księgowo-finansowe dla rynków Europy Środkowo-Wschodniej i Afryki. – Tempo naszego rozwoju sprawia jednak, że w obecnej chwili musimy myśleć nie o regionalnym, ale o globalnym centrum wsparcia – mówi Grant Winterton prezes JUUL Labs regionu EMEA. Zatrudnieni w Gdańsku specjaliści będą odpowiedzialni za kompleksowe wsparcie księgowe. Pełny zakres świadczonych w Gdańsku usług jest jeszcze finalizowany. Cała firma zatrudnia ok. 3 tys. osób. W Europie obecna jest już w dwunastu krajach.

 

Wsparcie Invest in Pomerania

Całkowita wartość inwestycji to około 15 mln zł.  W całym procesie lokowania inwestycji amerykanów wspierała inicjatywa Invest in Pomerania. Biznesowe centrum JUUL Labs jest pierwszą tego typu inwestycją w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Inwestorzy lokują się w miejscach, gdzie znajdują przyjazne otoczenie i dobre warunki do rozwoju. Takim miejscem jest właśnie Pomorze.  – Cieszę się z tak płynnej współpracy pomorskich agencji i inwestorów – mówi wicemarszałek Byczkowski.

view szablon artykułu