Aktualności

Marszałek Struk apeluje do pomorskich przedsiębiorców i pracodawców o pomoc poszkodowanym w nawałnicach

Skutki nawałnicy w Pomorskiem
Fot. Sławomir Lewandowski

Chodzi o pomoc materialną, objęcie indywidualną opieką lokalnych przedsiębiorców, którzy nie mogą normalnie działać i zorganizowanie kolonii dla dzieci z poszkodowanych rodzin.

 

– Proszę o wrażliwość ponad podziałami, o wsparcie w każdej możliwej formie już teraz – podkreśla w apelu do pomorskich przedsiębiorców marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. – Pomóżmy najbardziej potrzebującym poprzez dar serca w formie pomocy rzeczowej lub finansowej – apeluje marszałek.

Co jest najbardziej potrzebne

Poszkodowanym w nawałnicach najbardziej potrzebne są środki czystości, kołdry, pościel, ręczniki i żywność o długim terminie ważności, artykuły sanitarne i budowlane, woda butelkowana, agregaty prądotwórcze, sprzęt do usuwania skutków katastrofy. – Proszę o rozważenie, czy pomorscy przedsiębiorcy nie włączyliby się w inicjatywę zorganizowania dzieciom z rodzin poszkodowanych przez kataklizm kolonii poza miejscem zamieszkania, w szczególności na czas usuwania szkód oraz porządkowania ich rodzinnych gospodarstw domowych – pisze w apelu marszałek Struk.

 

Pomoc dla poszkodowanych przedsiębiorców

Z powodu nawałnic wiele lokalnych firm i rodzinnych przedsiębiorstw ma problemy. Ucierpiały budynki, zagrożona jest ich dalsza działalność i praca wielu ludzi. – Serdecznie proszę pomorskie organizacje przedsiębiorców i pracodawców o włączenie się w działania na rzecz poszkodowanych społeczności – czytamy w apelu marszałka. – Proszę Państwa organizacje, a za Waszym pośrednictwem pomorskich przedsiębiorców, o rozważenie objęcia indywidualną opieką lokalnych przedsiębiorców, którzy w wyniku klęski żywiołowej stracili możliwość normalnego funkcjonowania. Być może dzięki pomocy indywidualnie dobranej do ich potrzeb, uda się szybko przywrócić ich firmy do normalnego funkcjonowania na rynku pracy i uchronić zagrożone miejsca pracy – apeluje Mieczysław Struk.

 

Osoba kontaktowa upoważniona do koordynowania pomocy dla osób poszkodowanych przez kataklizm:

Michał Szczupaczyński
e-mail: m.szczupaczynski@pomorskie.eu
tel. 789 442 460 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka