Aktualności

Lekarze polonijni z całego świata spotkają się w Gdańsku. Wkrótce X Kongres Polonii Medycznej

Uśmiechnięte lekarki w fartuchach
Fot. ©Depositphotos/Yuri Arcurs

Cztery dni konferencji, 22 sesje naukowe i 90 prelegentów z 14 krajów świata tak zapowiada się X Kongres Polonii Medycznej. Wydarzenie rozpocznie się 30 maja i potrwa do 1 czerwca 2019 r. Będzie m.in. o nowych technologiach i postępie technicznym w medycynie.

 

Kongres połączony jest z III Światowym Zjazdem Lekarzy Polskich, który odbędzie się w Gdańsku od 29 maja do 1 czerwca.
 

Nowe technologie i postęp techniczny

Kongres Polonii Medycznej odbywa się cyklicznie w różnych miastach w Polsce co cztery lata. W 2019 r. partnerem wydarzenia jest województwo pomorskie. Głównym tematem kongresu będzie postęp techniczny w służbie medycyny. Zostaną też przedstawione nowoczesne techniki i technologie oraz ich wpływ na rozwój różnych dziedzin medycyny. Wykłady wygłoszą wybitne autorytety z branży medycznej oraz naukowej z całego świata. Podczas 22 sesji naukowych osiągniecia przedstawi 90 lekarzy, fizyków, chemików i stomatologów z 14 krajów. Wśród prelegentów będzie m.in. pierwsza Amerykanka polskiego pochodzenia prof. Maria Siemionow, specjalizująca się w rekonstrukcji twarzy. Będą sesje dotyczące etyki i obowiązków w pracy lekarza. Zostaną przedstawione programy dalszego działania medycznych organizacji polonijnych oraz lekarskich pasji pozazawodowych.
Podczas kongresu będzie też szereg imprez towarzyszących: m.in. koncert Leszka Możdżera, wystawy, wycieczki, zwiedzanie Trójmiasta (m.in. zamek w Malborku, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Emigracji w Gdyni). 

Rejestracja do udziału w kongresie

Zgłoszenia udziału w kongresie, wszelkie pytania i prośby w sprawie dofinansowania należy kierować do Ewy Sąsiadek e-mail: biuro@kongrespoloniimedycznej.com.pl.
 

X Kongres Polonii Medycznej

  • 30 maja  – 1 czerwca 2019 r., czwartek-niedziela
  • Polska Filharmonia Bałtycka
  • ul. Ołowinka 1
  • Gdańsk

Zobacz: Kongres Polonii Medycznej

view szablon artykułu