Aktualności

Kupią nowe pompy, agregaty i sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Ponad pół miliona złotych dla pomorskich strażaków [GALERIA]

Strażacy OSP
Podpisanie umów odbyło się w czwartek 30 sierpnia 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Obecni byli m.in. przedstawiciele gmin i jednostek OSP oraz marszałkowie Mieczysław Struk i Krzysztof Trawicki. Fot. Natalia Kłopotek-Główczewska

Pieniądze na nowy sprzęt otrzymało 77 jednostek ochotniczych straży pożarnej z 44 pomorskich gmin. Kupią niezbędne wyposażenie, dzięki któremu będą mogły sprawniej przeprowadzać akcje ratownicze.

 

Dodatkową dotację w wysokości 5 tys. zł dostaną zasłużone OSP w Karsinie, Dzierżążnie i Czarnej Dąbrówce. Jednostki te w 2018 r. zostały wyróżnione Florianami, ogólnopolskimi nagrodami dla strażaków, którzy włączają się w działania na rzecz lokalnych społeczności.

 

Tego sprzętu nie może zabraknąć

Wśród gmin, które otrzymają wsparcie dla OSP, są m.in.: Przodkowo, Brusy, Bytów, Tuchomie, Człuchów, Pszczółki, Kolbudy, Kartuzy, Linia, Lębork i Zblewo. Pomoc finansowa przeznaczona będzie na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego, np. motopomp, pomp szlamowych, pił ratowniczych oraz agregatów prądotwórczych.

Ochotnicze straże pożarne bardzo często jako pierwsze docierają na miejsce niebezpiecznego zdarzenia. Uczestniczą nie tylko w lokalnych interwencjach. – Ubiegłoroczna nawałnica pokazała, że szybkie dotarcie do miejsca zdarzenia i dobry sprzęt są niezwykle ważne – mówił Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Pilnie potrzebne były agregaty prądotwórcze i pilarki, które na bieżąco kupiliśmy. Teraz chcemy pomóc strażakom z OSP doposażyć się w kolejny ważny sprzęt, którego nie może zabraknąć w żadnej jednostce. Chodzi o m.in. pompy pływające i motopompy – podkreślał marszałek.

O przekazaniu pieniędzy strażakom zadecydowali jednogłośnie radni podczas XLVIII sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego w lipcu 2018 r. W ciągu ostatnich dziewięciu lat samorząd województwa przekazał ochotniczym strażom pożarnym ponad cztery mln zł.

Zobacz: lista gmin i OSP, które otrzymają pomoc finansową

 

Fot. Natalia Kłopotek-Główczewska / Pomorskie.eu

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka