Aktualności

Kto może się ścigać, a kto wygra? Maratony Rowerowe Lang Team w Gdańsku już w sobotę

Kolarz na rowerze jedzie przez las
Fot. źródło: www.langteammaratony.pl

Od 8 do 71 km do pokonania na rowerze będą mieli kolarze, którzy wystartują w rowerowym maratonie w Gdańsku. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 6 lipca 2019 roku.

 

Maraton Rowerowy Lang Team w Gdańsku to idealny pomysł na aktywny początek wakacji. W sobotę, 6 lipca wszyscy amatorzy kolarstwa górskiego będą mogli się ścigać na nowej trasie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Dla najmłodszych miłośników dwóch kółek będzie parada rodzinna.

 

Niezwykła trasa

W tym roku trasę przygotował Igor Tracz, mistrz świata w bikejoringu. Jak zapewnia – takiej trasy w Gdańsku jeszcze nie było. Trasa Maratonu Rowerowego Lang Team w Gdańsku prowadzi po terenach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zawodnicy ścigają się na rundzie (ok. 20 km) powtarzanej 1-, 2- lub 3-krotnie. Trasa jest atrakcyjna i wymagająca. Są na niej bardzo strome podjazdy, szybkie zjazdy, techniczne odcinki z korzeniami, ostre wąskie zakręty i kultowe trójmiejskie single tracki.

 – Momentami można zapomnieć, że ścigamy się nad morzem, tuż przy dużej aglomeracji, za to poczujemy się jak w górach – mówi Igor Tracz. Miłośnicy kolarstwa górskiego mogą przygotować się na prawdziwe wyzwania. – Na trasie jest niemal wszystko: bardzo strome podjazdy, techniczne odcinki z korzeniami, ostre wąskie zakręty, szybkie zjazdy, kultowe trójmiejskie single tracki, szutry, ale też fragmenty asfaltu, a nawet bruku – dodaje Tracz.

– Gdańsk to tradycyjnie jeden z najbardziej malowniczych i wymagających maratonów rowerowych w całym sezonie. Tradycyjnie mamy trzy dystanse i paradę rodzinną dla dzieci, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tym maraton w Gdańsku to niezwykła atmosfera, bo jesteśmy w mieście bardzo gościnnym i otwartym na aktywność i rowery – powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team. Kolarze będą ścigać się na rundzie o długości ok. 20 kilometrów. Dystans Grand Fondo liczy 71 km, Medio 49,5 a Mini 28 kilometrów.– Aby przejechać trasę płynnie niezbędna jest technika, siła i wytrzymałość, czyli kolarska uniwersalność – wyjaśnia Tracz.

 

O zawodach

Maratony Rowerowe Lang Team to jedne z najpopularniejszych zawodów w Polsce organizowanych z myślą o wszystkich miłośnikach dwóch kółek. W zawodach mogą wystartować wszyscy – niezależnie od wieku i posiadanych umiejętności – wystarczy mieć rower i kask. Starannie dobrane trasy o różnym stopniu trudności umożliwiają rywalizację zarówno doświadczonym, jak i początkującym kolarzom. W Gdańsku organizatorzy przygotowali po cztery dystanse: parada rodzinna (8 km), mini (28 km), medio (49,5 km) i grand fondo (71 km). Parada rodzinna to rekreacyjny przejazd uczestników bez pomiaru czasu, natomiast na pozostałych dystansach załoga sędziowska dba o profesjonalny pomiar czasu. Uczestnicy mini, medio i grand fondo mogą skorzystać z bufetów na trasie, a po maratonie z posiłku regeneracyjnego.

 

Gratka dla najmłodszych

Maraton Rowerowy w Gdańsku zapowiada się pasjonująco, zwłaszcza, że coś dla siebie znajdą nie tylko amatorzy kolarskich wyzwań, ale także ci, dla których będzie to pierwsza przygoda z rowerem. Najmłodsi wspólnie z rodzicami mogą wziąć udział w paradzie rodzinnej, czyli rekreacyjnym przejeździe na dystansie ośmiu kilometrów. Ponadto, podczas Maratonu Rowerowego Lang Team w Gdańsku odbędą się Mistrzostwa Polski Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

– Zapraszamy serdecznie do naszego miasta wszystkich miłośników wyścigów rowerowych. Gdański odcinek Maratonów Rowerowych Lang Team, który odbędzie się 6 lipca, oferuje wszystko to, czego oczekują kolarze amatorzy rowerów MTB: adrenalinę podczas zawodów i bogatą ofertę na spędzanie wolnego czasu. Gdańsk jest liderem w budowie dróg i ścieżek rowerowych. Możemy się poszczycić najgęstszą siecią dróg rowerowych w kraju. Obecnie liczy ona 123,5 km, ciągów pieszo-rowerowych jest 18 km, a pasów rowerowych – 10 km – powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

 

Maratony Rowerowe Lang Team

  • 6 lipca 2019 r., sobota, godz. 11.00-16.00
  • biuro zawodów (Złota Karczma, teren oddziału Prewencji Policji KWP w Gdańsku, wjazd od ul. Wiolinowej)
  • Gdańsk
  • Zobacz:  Lang Team Maratony Rowerowe
view szablon artykułu

Archiwum wiadomości