Aktualności

Kryminalny weekend na Pomorzu. Spokojnie, to tylko akcja dla miłośników książek

Podczas ubiegłorocznej edycji Afery Kryminalnej pisarka Katarzyna Puzyńska odwiedziła czytelników biblioteki w Bolszewie. W tym roku będzie można spotkać ją w Bibliotece Oliwskiej. Fot. facebook.com / Afera Kryminalna
Podczas ubiegłorocznej edycji Afery Kryminalnej pisarka Katarzyna Puzyńska odwiedziła czytelników biblioteki w Bolszewie. W tym roku będzie można spotkać ją w Bibliotece Oliwskiej. Fot. facebook.com / Afera Kryminalna

W czwartek, 10 października 2019 roku zaczyna się największy w regionie festiwal literatury detektywistycznej i sensacyjnej – Afera Kryminalna. Będzie okazja, by spotkać wybitnego szwedzkiego pisarza Arnego Dahla oraz twórcę książek dla dzieci Martina Widmarka, autora serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai". Będą też gry kryminalne, specjalne warsztaty i dyskusje pasjonatów książek.

 

Tegoroczna edycja Afery Kryminalnej odbędzie się w siedmiu pomorskich bibliotekach w: Bolszewie, Gdańsku, Redzie, Rumi, Sopocie i Wejherowie między 10 a 12 października. Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny, a na warsztaty trzeba wcześniej się zapisać.

 

Trzy dni z kryminałem na Pomorzu

Festiwal to atrakcja dla miłośników kryminałów w każdym wieku. Będą spotkania dla dzieci i młodzieży oraz pokazy filmów dla najmłodszych. Dzieci będą mogły także wziąć udział w specjalnych warsztatach detektywistycznych oraz poznać autora bardzo popularnej serii książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" Martina Widmarka.

Dla dorosłych będą spotkania autorskie, m.in. z Arne Dahlem, Katarzyną Puzyńską, Grzegorzem Skorupskim i Mariuszem Czubajem. Podczas wydarzeń festiwalowych w Gdańsku książki zaproszonych autorów będzie można kupić w promocyjnej cenie. Ci, którzy marzą o napisaniu własnego kryminału, powinni wziąć udział w warsztatach pisarskich z Mariuszem Czubajem lub Joanną Opiat-Bojarską. W Kawiarni Filmowej w Starym Kadrze odbędą się pokazy filmów o Sherlocku Holmesie: „The Spider Woman" z 1943 roku i „Pies Baskerville'ów" z 1988 roku.

Szczegółowy program Afery Kryminalnej znajduje się na stronie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Afera Kryminalna 2019

  • 10-12 października 2019 r. czwartek-sobota
  • Bolszewo, Filia nr 1 Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo
  • Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie
  • Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie
  • wstęp wolny, na warsztaty i niektóre zajęcia dla dzieci obowiązują zapisy
view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności