Aktualności

Kolejne pożyczki dla pomorskich firm. Umowy z nowymi pośrednikami podpisane

Fot. żródło: pixabay.com
Fot. żródło: pixabay.com

Już wkrótce Polska Fundacja Przedsiębiorczości i Bank Spółdzielczy w Czersku zaoferują pomorskim przedsiębiorcom pożyczki inwestycyjne i profilowane. Łączna ich wartość to ponad 20 mln zł.

 

Umowa na pośrednictwo przy udzielaniu pożyczek została podpisana 11 marca 2019 r. Produkty finansowe uzupełnią ofertę Pomorskiego Funduszu Rozwoju 2020+.

 

Dwóch nowych pośredników

Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz Bank Spółdzielczy w Czersku podpisały umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na udzielanie pożyczek w ramach Pomorskiego Funduszu Rozwoju 2020+. Pożyczki będą dostępne już wkrótce. Środki finansowe pochodzą z Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.  Realizacja obu projektów umożliwi udzielenie ponad 30 pożyczek o łącznej wartości 20 mln zł.

 

Pożyczka inwestycyjna i profilowana

Oferowane będą da rodzaje pożyczek. Pierwsza z nich to pożyczka inwestycyjna. Oferta skierowana jest do mikro i małych przedsiębiorstw, czyli takich, które zatrudniają nie więcej niż 50 osób. Takie firmy mogą uzyskać nawet 1 mln zł. Pieniądze można przeznaczyć między innymi na wdrażanie nowych technologii, zakup nowego wyposażenia czy adaptację pomieszczeń i doposażenie istniejących stanowisk pracy. Drugim instrumentem finansowym, jak znajdzie się w ofercie jest pożyczka profilowana. Mogą z niej skorzystać średnie przedsiębiorstwa. Pożyczka może być przeznaczona na inwestycje związane ze zmianą procesu produkcyjnego, wpływające na wykorzystanie ekologicznych źródeł energii czy zmniejszające energochłonność produkcji. Przy udzielaniu wsparcia preferowane będą projekty wpisujące się w obszary Inteligentnych Specjalizacji Pomorza.    

view szablon artykułu

Aktualności